TECHNOLÓGIE

GoPro posúva natáčanie akčných videí opäť na vyšší level. Nová GoPro HERO 7 ponúka ešte lepšiu stabilizáciu a nižšiu cenu

Spoločnosť GoPro predstavila novú generáciu akčnej kamery GoPro HERO. Nová generácia s označením GoPro HERO 7 prináša na trh hneď tri varianty – top model GoPro HERO 7 Black, dostupnejší model Silver a najlacnejší model White.

GoPro opäť dvíha latku o čosi vyššie

GoPro je v tejto brandži jednoznačne svetovým lídrom a nová generácia tento fakt iba potvrdzuje. Najväčší technologický posun samozrejme zasiahol hlavne vrcholnú verziu s označením Black. Tá ale aj napriek najnovším technologickým výdobytkom prichádza s normálnou cenovkou, ktorá oproti predošlej generácii išla o niekoľko sto eur nižšie.

Zdroj: GoPro

GoPro HERO 7 Black – kráľ na trhu

Zdroj: GoPro

Najvýkonnejší model novej generácie prichádza s hneď niekoľkými vylepšeniami, ktoré potešia každého technologického nadšenca. GoPro HERO 7 Black dokáže natáčať v rozlíšení 4K na stabilných 60 FPS, no fanúšikov akčných športov určite poteší hlavne možnosť natáčania videa v rozlíšení 1080p na úctyhodných 240 FPS. Ďalšou novinkou je nový systém stabilizácie s názvom HyperSmooth, ktorý posúva natáčanie videí do úplne inej dimenzie. Na reálne zábery si budeme musieť zrejme chvíľu počkať, no na reklamných záberoch je technologický posun naozaj viditeľný. Zverejnené zábery totižto vyzerajú, akoby boli natáčané s kvalitným gimbalom.

Nová kamera ponúka aj viacero ďalších vymožeností, ako funkciu TimeWarp, živý stream videa, alebo vytváranie fotografií a videí vertikálne, aby mohli byť bez akejkoľvek úpravy zverejnené na Instagrame. Novinkou je aj SuperPhoto Auto HDR režim a možnosť ovládania kamery pomocou hlasových príkazov. Samozrejmosťou je aj WiFi, GPS a vodotesnosť až do 10 metrov. Ako sme už spomínali vyššie, cena nového top modelu bola stanovená na 429,99 eur, zatiaľ čo predošlá generácia stála až 569,99 eur.

Tip pre vás  Výrobu nových vlajkových procesorov Snapdragon 865 od Qualcommu bude mať pod palcom opäť Samsung

GoPro HERO 7 Silver a White

Zdroj: GoPro

Slabšie verzie sa od modelu Black líšia hneď v niekoľkých oblastiach. Hneď prvou je zrejme kvalita video záznamu. Model Silver je totižto vybavený 10 Mpx snímačom, ktorý dokáže zaznamenávať video v 4K kvalite na „iba“ 30FPS. Vlastníci verzie White sa pritom budú musieť uspokojiť iba s videom vo FullHD rozlíšení na 60FPS. Obe kamery obdržali vylepšenú technológiu stabilizácie videa, no HyperSmooth je súčasťou iba vrcholného modelu a majitelia lacnejších verzií si tým pádom budú musieť vystačiť s o čosi horším videom.

Zdroj: GoPro

Spoločným znakom všetkých 3 modelov je 2-palcový dotykový displej a schopnosť snímania vertikálneho videa, ktoré je následne možné bezproblémovo zdieľať na sociálnych sieťach. Ďalším spoločným znakom je aj vodotesnosť až do 10 metrov bez použitia akéhokoľvek obalu. Cena verzie Silver bola stanovená na 329,99 eur, zatiaľ čo verzia White vás vyjde na 219,99 eur. Viac informácií o nových kamerách nájdete priamo na stránkach spoločnosti GoPro.

Zdroj: engadget.com, úvodný obrázok (GoPro)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close