Pracovné ponuky
ANDROIDTECHNOLÓGIE

Google zrejme chystá veľké prekvapenie – dva nové smartfóny Pixel strednej triedy

Spoločnosť Google len nedávno predstavila tretiu generáciu vlajkových smartfónov Pixel 3 a Pixel 3 XL. Po pár mesiacoch od ich predstavenia ale prichádzajú informácie o tom, že má spoločnosť v pláne preraziť aj v inej triede smartfónov, konkrétnejšie v strednej.

Naznačuje to zdrojový kód aplikácie ARCore

Zdroj: ARCore

Špekulácie o nových pripravovaných smartfónoch Pixel strednej triedy, vyplývajú z odhaleného kódu aplikácie ARCore, ktorá vo svojej najnovšej verzii 1.5 zahŕňa aj dve neznáme kódové označenia Bonito a Sargo. V kóde aplikácie sa žiadne iné informácie o týchto zariadeniach nenachádzajú, no keďže sa v oboch prípadoch jedná o ryby, môžme zhodnotiť, že sa podľa všetkého jedná o smartfóny spoločnosti Google. Práve Google totižto využíva názvy rýb ako kódové označenia všetkých svojich smartfónov.

Zariadenia boli spomenuté už v minulosti

Nie je to po prvýkrát, kedy sa na internete objavili informácie o pripravovaných Pixel smartfónoch strednej triedy. Informácie o mid-range Pixel smartfóne sa objavili už v júni tohto roku, kedy s nimi prišiel známy leaker Roland Quandt. Ten na svojom Twitteri spomenul nie len kódové označenie Bonito, ale aj to, že smartfón má byť vybavený procesorom Snapdragon 710, ktorý je typickým zástupcom strednej triedy. Keďže sa ale v zozname nachádzajú až dve rybičky, je dosť možné, že Google si pre nás pripravuje hneď dve verzie svojho slabšieho Pixelu – menšiu a väčšiu.

Predstavenie už čoskoro

I keď žiadne novšie a bližšie informácie o pripravovaných smartfónoch od Googlu nemáme, stále môžeme vychádzať z predošlých odhalených informácií od Rolanda Quandta. Ten spoločne s názvom pripravovaného smartfónu a jeho procesoru zverejnil aj približný dátum predstavenia, ktoré by sa malo podľa neho odohrať v prvej polovici roku 2019. Všetky informácie zatiaľ ale neberte ako oficiálne potvrdené info. Google mohol svoje plány medzičasom úplne zmeniť a kódové označenia v aplikácií ARCore môžu byť už dávno irelevantné.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Google)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close