Pracovné ponuky
ANDROID

Google získal obrovskú pokutu za to, že z používateľov systému Android robil ovce

Dnešný deň je pre softvérového mága čiernym dňom. Európska komisia totiž po troch rokoch vyšetrovania rozhodla o pokute, ktorá je v markantnej výške. Proti spoločnosti Google podal námietky Microsoft, Nokia či spoločnosť Oracle. Tým sa nepáčili praktiky Googlu, pretože ak chceli výrobcovia do svojich smartfónov osadiť operačný systém Andoid, telefón musel obsahovať predvolený Google vyhľadávač.

Mnohým výrobcom sa praktiky spoločnosti Google nepáčili. V podstate sa snažil technologický gigant tlačiť svoje systémy aj cez mŕtvoly, no a kto chcel mať vo svojich smartfónoch Andoid, tak sa musel poriadne prispôsobiť a nedať šancu niektorým konkurenčným alebo vlastným technológiám. Európska komisia začala Google vyšetrovať ešte v roku 2015. Vtedy mal Andoid podiel na trhu vo výške 64 %, kým dnes je tomu až 74 %.

Pokuta je žalostne vysoká!

Google teraz musí za nekalé praktiky zaplatiť pokutu vo výške až 5 miliárd amerických dolárov, čo je na prepočet približne 4,3 miliardy eur. Očakáva sa, že pokuta bude oficiálne ohlásená už o niekoľko dní. Dovtedy tak bude pravdepodobne softvérový mág premýšlať o možných systémových zmenách, aby sa ho už ďalšia mastná pokuty nedotkla.

Zdroj: cultofmac.com, úvodný obrázok Pexels.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close