ANDROIDBezpečnosťSpravodajstvo

Google zdieľa viac informácií okolo minulomesačných pádov aplikácií spôsobených aplikáciou WebView

Stretli ste sa s pádmi aplikácií aj vy?

Koncom minulého mesiaca mnoho Android smartfónov zasiahla chyba, ktorá spôsobila pády desiatok až stoviek aplikácií. Týkalo sa to, ako Google aplikácií, tak aj ďalších iných desiatok populárnych aplikácií. Napríklad v prípade Xiaomi smartfónov, používatelia hlásili chybu „Aplikácia MSA prestala fungovať“ pri spúšťaní aplikácií ako Chrome, Edge, a ďalších.

Riešenie problému sa v tom čase našlo v aktualizácii aplikácie System WebView prostredníctvom Google Play, prípadne v aktualizácii problémových aplikácií. V čom však spočíval problém ako taký?

Google prezrádza viac o probléme WebView

Najnovšie spoločnosť Google zverejnila bližšie podrobnosti okolo minulomesačných pádov aplikácií naprieč Android systémom, ktorý postihol veľkú časť používateľov. Konkrétne hovorí:

„Chyba v konfiguračnej a experimentálnej technológii prehliadačov Chrome a WebView spôsobila nestabilitu v aplikáciách pre Android, ktoré obsahovali WebView a obsahovali webový obsah. Táto chyba spôsobila zlyhanie týchto aplikácií na dotknutých zariadeniach. “

Google robí opatrenia, aby sa situácia už neopakovala

Spolu s vysvetlením, kde nastal problém, spoločnosť zdieľal aj opatrenia, ktoré spravila, aby predišla do budúcnosti podobným situáciám.

„Spoločnosť Google sa zaviazala rýchlo a neustále zlepšovať naše technológie a operácie, aby zabránila narúšaniu poskytovaniu služieb…“

Google v prvom rade prezradil, že audit služby WebView bude robiť častejšie, ako tomu bolo doposiaľ. Ďalej hovorí, že implementoval do služby ako takej, funkciu „Safe Mode“. Ide o špeciálny režim, ktorý bude zabezpečovať to, že v prípade chyby, aplikácia sa vráti do predchádzajúce bezchybového posledného stavu. Spoločnosť tak chce predísť možnému masovému výpadku viacerých aplikácií.

Google rovnako hovorí, že zefektívni proces aktualizácie WebView prostredníctvom obchodu Google Play. V  dôsledku toho bude schopným rýchlejšie reagovať na prípadné problémy.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close