ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google zavádza novinku, ktorá ma zvýšiť bezpečnosť obchodu Play! Pôjde o účinnú zbraň proti malwaru?

Zverejnenie Android aplikácií v obchode Google Play bude opäť o čosi zložitejšie. Výsledkom má byť bezpečnejší obchod s aplikáciami.

Zverejnenie škodlivých aplikácií v obchode Play nie je zrovna jednoduché, no útočníci a podvodníci si rokmi našli už svoje cestičky, ktorými dokážu obísť zaužívané kontrolné mechanizmy obchodu. Vývojári spoločnosti Google však neustále pracujú na tom, aby bolo z obchodu Play o čosi bezpečnejšie miesto. Výsledkom sú aj najnovšie predstavené opatrenia, ktoré opäť odradia niektorých útočníkov pred zverejnením škodlivých aplikácií v obchode Play.

Nové preventívne opatrenia v obchode Google Play

Na zoznam preventívnych bezpečnostných opatrení sa najnovšie najnovšie pridáva aj dodatočná kontrola bližších osobných údajov samotných vývojárov aplikácií. Tie bude totižto Google najnovšie vyžadovať ešte pred samotným zverejnením aplikácie, informuje zahraničný portál Techradar.com.

Dodatočné overenie identity vývojárov

Vývojári aplikácií pre operačný systém Android budú po novom poskytovať nie len emailovú adresu a telefónne číslo, ale aj ďalšie dodatočné údaje. Konkrétne pôjde o celé meno a fyzickú adresu vývojára, či organizácie, ktorá aplikáciu vyvíja. Pre lepšie zabezpečenie a overenie identity plánuje Google zaviesť aj dvojfaktorovú autentifikáciu.

„Aby bola služba Google Play bezpečná a aby lepšie slúžila našej komunite vývojárov, zavádzame dve nové bezpečnostné opatrenia: ďalšie identifikačné požiadavky a dvojstupňové overenie,“ napísali produktoví manažéri obchodu Google Play v najnovšom blogu.

V samotnom blogu sa uvádza, že dodatočné overenie identity je primárne určené pre lepšie zabezpečenie účtov samotných vývojárov. Už pri pohľade na jednotlivé opatrenia je jasné, že aj tieto dodatočné údaje môžu zabezpečiť o čosi lepšiu kontrolu a filtrovanie vývojárov so zlými úmyslami. Samozrejme, nejde o „neprelomiteľné“ opatrenie a podvodníci si určite nájdu cestičky, ako takýto systém obísť. Cesta škodlivých aplikácií do obchodu Google Play je však tak ti či tak opäť o čosi viac sťažená.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close