ANDROIDSpravodajstvo

Google začína s testovaním funkcie Fast Share, ktorá má fungovať na podobnom princípe ako AirDrop

Zdieľanie dát medzi smartfónmi s Androidom bude ešte jednoduchšie

Operačný systém Android by mohol vďaka novej funkcii po dlhých rokoch dobehnúť konkurenčný iOS. Na mysli máme novo-objavenú funkciu s názvom Fast Share, ktorá by mala byť konkurentom pre naozaj úspešnú a obľúbenú funkciu s názvom AirDrop, ktorú si používatelia zariadení s iOS pochvaľujú už niekoľko rokov. S funkciou v Androide to ale zatiaľ vyzerá o čosi nádejnejšie, keďže by mala ponúkať okamžitý prenos údajov aj medzi konkurenčnými platformami. O novej funkcii nájdenej v rámci prostredia Android informoval portál 9to5google.

Fast Share nahradí svojich predchodcov

Nová funkcia s názvom Fast Share sa v operačnom systéme Android objaví zrejme neskôr v tomto roku, keďže bude podľa všetkého súčasťou verzie Android Q. V rámci Androidu tak nahradí funkciu Android Beam, ktorá príliš veľa úspechu nezožala. Spôsobené to bolo najmä spôsobom, akým sa dáta medzi zariadeniami zdieľali. Android Beam totižto zdieľal dáta prostredníctvom NFC čipu, kvôli čomu bol samotný prenos údajov naozaj pomalý. Ďalšou nevýhodou bola určite aj dostupnosť funkcie, keďže ani doposiaľ nedisponujú niektoré smartfóny spomínaným NFC čipom.

Fast Share vs AirDrop

Fast Share má byť ale v porovnaní s funkciou Android Beam mnohonásobne rýchlejší, ako aj dostupnejší. Spôsobom prenosu sa podobá najmä na spomínanú funkciu AirDrop, ktorú poznáme z konkurenčného iOS. Na nadviazanie spojenia sa používa bezdrôtové pripojenie Bluetooth, na prenos sa následne využíva pripojenie Wi-Fi Direct.

Medziplatformové zdieľanie

Skvelou správou je, že funkcia Fast Share by mala fungovať aj naprieč viacerými platformami, teda aspoň to naznačujú prvé screenshoty zverejnené na portáli 9to5google. Funkcia by mala byť schopná prenosu údajov medzi Androidom, Wear OS, Chrome OS, ako aj medzi zariadeniami s iOS. Na potvrdenie týchto informácií, ako aj na oficiálny dátum dostupnosti, si ale musíme počkať minimálne do oficiálneho predstavenia novej funkcie vývojárskym tímom Androidu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close