APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Google začína pre aplikáciu Fotky sprístupňovať funkciu, prostredníctvom ktorej môžete skryť citlivý obsah

Funkcia umožňuje skryť citlivý obsah pred očami zvedavcov. O čo presne ide?

Aplikácii Google Fotky sa v posledných dňoch dostáva viac mediálneho priestoru. Dôvodom je, že od 1.6.2021 už odzvoní bezplatnej synchronizácii fotografií so službou Google Disk, ak používateľ prečerpá bezplatný 15GB priestor. To je aj jeden z dôvodov, prečo sme vám v priebehu posledných dní priniesli návod, ako si môžete zmeniť cloudovú službu na inú vrátane tipu na cloud, ktorý ponúka bezplatne úložný priestor o kapacite 100GB.

Najnovšie Google počas konferencie I/O ohlásil, že Google Fotky dostávajú do vienka novú funkciu. Ide konkrétne o funkciu „Zamknutý priečinok“. Asi ako už tušíte, tak pôjde o funkciu, ktorá umožní skryť citlivé obrázky, či videá, ktoré nechcete jednak zdieľať ďalej, či nahrávať na rôzne úložiska, ale ani aby boli dostupné pre oči zvedavcov, ktorým sa dostane do rúk váš smartfón. Na tému upozorňuje portál theverge.com.

Google Fotky umožnia skryť citlivý obsah

Je ľahké pochopiť, ako môže byť táto funkcia užitočná: kto nepodal svoj telefón niekomu, aby ukázal jednu, či dve fotografie, potom si zrazu uvedomil: „Páni, dúfam, že sa neposunie príliš doľava alebo doprava“. Presne na tento problém reaguje nová funkcia.

Google v súvislosti s touto funkciou píše, že používateľ bude môcť do tohto špeciálne dedikovaného priestoru preniesť fotografie, pričom následne bude tento priečinok s fotografiami chránený prístupovým kódom. Rovnako dodáva, že prenesené fotografie do tohto priečinku sa nebudú zobrazovať vo výpise fotografií.

Ako môžete vyššie čítať, tak funkcia bude najprv dostupnou pre telefóny Pixel a následne bude distribuovanou aj pre majiteľov ďalších Android smartfónov.  Oceníte túto funkciu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close