BezpečnosťSpravodajstvo

Google začal s testovaním nového systému FLoC, ktorý monitoruje aktivitu používateľov. Takto zistíte, či ste súčasťou testu!

Pozrite sa, či ste sa nestali súčasťou testu systému FLoC, ktorý monitoruje aktivitu používateľov a má do budúcnosti nahradiť cookie súbory.

Systém FLoC (Federated Learning of Cohorts) v posledných týždňoch sa stal frekventovanou témou. Ide totiž o nový spôsob sledovania aktivity používateľov, ktorý by mal priniesť „malú revolúciu“ v porovnaní so súčasným stavom. Dôvodom je, že sa už nepozerá na používateľov ako na individuálnu osobu, ale ako na skupiny osôb, takzvaných kohort. Cieľom tohto projektu je docieliť všeobecne vyššiu anonymitu používateľov.

Systém ako taký však neznamená, že Google nebude sledovať aktivitu používateľov. Po ostrom zavedení tejto technológie, bude dochádzať na lokálnej úrovni k sledovaniu aktivity a následne bude používateľ zaradený do takzvanej kohorty, pre ktorú sa bude zobrazovať určitá skupín reklám podľa zadania inzerentov.

Ešte začiatkom marca tohto roka spoločnosť informovala, že v tomto roku budú prebiehať prvé testy a v priebehu toho nasledujúceho, tento systém bude plne aktívnym. Okrem iného, vedľajším produktom tejto technológie bude, že cookie súbory tretích strán už nebudú akceptované prehliadačom Chrome.

Zistite, či ste súčasťou testu systému FLoC

Ako upozorňuje portál mspoweruser odvolávajúc sa na blog spoločnosti Google, tak samotné testovanie medzičasom už začalo na malej vzorke používateľov. Aktuálne by však nemalo byť ovplyvnené veľké množstvo používateľov. Hovoríme približne 0,5% používateľov, ktorí boli zaradení do testu. Ako je však možné zistiť, či sa to netýka aj vás? Hoci v súčasnosti testovanie prebieha hlavne naprieč USA, Indiou, Japonskom a ďalšími väčšími krajinami, tak prostredníctvom stránok amifloced.org, môžete zistiť, či aj vy nie ste súčasťou testu. Všetko čo k tomu potrebujete spraviť, je otvoriť si samotnú stránku a zvoliť možnosť „Chcek for floc ID“. Následne vám algoritmus skontroluje nastavenia prehliadač, či je systém FLoC aktívnym, alebo nie.

FLoC kontrola prehliadaca
Zdroj: amifloced, printscreen Vosveteit

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close