HuaweiSpravodajstvo

Google začal blokovať možnosť manuálnej inštalácie svojich aplikácií na telefóny Huawei a Honor

K detekcii telefónov dochádza na základe procesorov Kirin

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei v poslednom období prechádza ťažkými časmi. Tie dokonca vyústili do toho, že čínsky výrobca smartfónov odpredal dcérsku spoločnosť Honor. Hoci to vyzeralo, že Huaweiu už svitá na lepšie časy v dôsledku mierneho uvoľnenia sankcií, tak najnovšie sa objavil nový problém.

Google začal blokovať manuálnu inštaláciu svojich aplikácií

Doposiaľ bolo možné na telefóny spoločnosti Huawei a Honor manuálne inštalovať aplikácie Google, hoci nie v každom prípade fungovali korektne. Obzvlášť na telefónoch Honor. Najnovšie portál Gizmochina.com informuje, že už to nebude možné.

Portál konkrétne upozorňuje na to, že spoločnosť Google sa rozhodla pre rázny krok, ktorý vyústil k blokovaniu inštalácie aplikácií na telefóny spoločnosti Huawei, resp. Honor. Podľa publikovaných správ blokovanie manuálného inštalovania aplikácií prebieha prostredníctvom detekcie procesorov Kirin.

Jeden z používateľov fóra Reddit, ktorý poukázal na toto nové obmedzenie píše, že potom ako sa pokúsil nainštalovať aplikáciu Mapy do svojho zariadenia, tak sa mu zjavila hláška nižšie:

„Táto aplikácia nie je kompatibilná s procesorom vášho zariadenia…“

Používateľ, ktorý na tento problém narazil ďalej prezradil, že testoval inštaláciu aktualizovaného súbory APK aj na iných zariadeniach konkurenčných značiek, kde inštalácia prebehla bezproblémovo. Rovnako skúšal inštaláciu aplikácií na ďalších Huawei zariadenia, konkrétne na modeloch P30, P20, P40 a ďalších, kde sa však stretol s hláškou vyššie.

Google zacal blokovat moznost instalacie aplikacii na Huawei telefony
Zdroj: Gizmochina.com

Huawei a ani Google doposiaľ vzniknutú situáciu oficiálne nekomentovali.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close