APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google vytvára Youtube pre deti. Chce ich tak odstrihnúť od nevhodného obsahu

Google spúšťa novú službu Youtube Kids. Jedná sa o verziu Youtube určenú pre deti. Chce tak zabrániť distribúciu nevhodných videí pre deti.

Spoločnosť Google vytvorila separátnu aplikáciu Youtube určenú pre deti. Dôvodom prečo sa tak spoločnosť rozhodla je lepšia možnosť filtrovania videí. Stávalo sa totiž, že deti si dali vyhľadať ich obľúbenú postavičku z  rozprávky, a našli video, ktoré nebolo pre nich vhodným.

Youtube Kids

Nový YouTube Kids má tri základné filtre pre rôzne vekové skupiny. Prvým je filter „Predškolské prostredie“, ktorý je navrhnuté tak, aby umožňoval deťom sledovať videá propagujúce kreativitu, hravosť, učenie sa a  skúmanie, píše spoločnosť. Nastavenie pre deti od 5 do 7 rokov umožňuje deťom sledovať aj videá z kreslených filmov, piesní a remesiel. A nastavenie pre deti od 8 do 12 rokov umožňuje prezerať „rodinné vlogy“ a videá o hrách a  vede.

Youtube kids
Zdroj: Youtube

Nová aplikácia Youtube Kids (resp. Youtube Deti) umožňuje rodičom viacero ďalších možností prispôsobenia. Napríklad pomocou funkcie „Časovač“ budú môcť obmedziť deťom čas strávený sledovaním videí. Ďalšia funkcia „História sledovania“ zas ponúka rodičom prehľad prehrávaných videí, a  podobne.

„Kombinácia filtrov, spätná väzba používateľov a manuálne kontroly sa starajú o to, aby boli všetky videá na YouTube Kids vhodné pre rodiny s deťmi. Žiadny systém však nie je dokonalý a niektoré nevhodné videá nám môžu prekĺznuť. Preto neustále zlepšujeme naše zabezpečenie a ponúkame rodičom také funkcie, aby mohli nastaviť vhodné prostredie pre svoje deti.“ , píše sa na stránke Youtube Kids.

YouTube Kids
YouTube Kids
Developer: Google LLC
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close