Pracovné ponuky
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google vymazal z Google Play aplikáciu Remove China Apps, ktorá vyrástla zo dňa na deň na jednu z najpopulárnejších

Ako sa do horí volá, tak s z nej ozýva

V priebehu posledných týždňov aplikácia Remove China Apps sa stala veľmi populárnou. Obzvlášť v Indii, kde sa doslova zo dňa na deň stala jednou z TOP 50 aplikácií v obchode Google Play. V priebehu konca mája si ju stiahlo viac ako 5 miliónov používateľov. Ako už z názvu plynie, tak ide o aplikáciu, ktorá chce zo smartfónu odstrániť čínsky software. Za vývojom tejto aplikácie stojí developer, ktorý si hovorí „Jaipur“.

Aplikácia vo svojej podstate slúžila na to, aby identifikovala iné aplikácie, ktoré sú pôvodom z Číny, pričom navádzala používateľov k tomu, aby ich odstránili. Po úspešnom odstránení aplikácií, používateľ uvidel hlášku „Si úžasný, v telefóne sme nenašli žiadne čínske aplikácie.“ Aplikácia si získala veľkú popularitu po tom, ako boli publikované rôzne správy dotýkajúce sa šírenia Adwaru, Spywaru a podobne prostredníctvom čínskych aplikácií.

Remove China App_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Hoci aplikácia bola vymazaná z obchodu Google Play, tak aj napriek tomu tí, ktorí si ju stihli stiahnuť, tak ju môžu používať aj naďalej. Dostupná je zároveň cez iné služby ako je obchod Google Play.

Dôvodom vymazania aplikácie malo byť porušovanie pravidiel obchodu. Pre portál Reuters.com to potvrdil hovorca spoločnosti Google, ktorý však neuviedol bližšie dôvody. Portál však píše, že podľa všetkého porušenie bolo v tom, že Google zakazuje aplikáciám zavádzanie používateľov, k čomu v tomto prípade zjavne dochádzalo. Vývojár totiž všetky aplikácie na základe ich pôvodu „hádzal“ do jedného súdka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close