Spravodajstvo

Google vylepší možnosti vyhľadávania informácií v e-mailoch. Pozrite sa, ako to bude vyzerať

Google začal s aktualizáciou výsledkov vyhľadávania v službe Gmail, ktorá zjednoduší dohľadanie hľadaných informácií.

Určite ste sa stretli so situáciou, kedy ste potrebovali vyhľadať nejaké informácie vo Vašej e-mailovej schránke Gmail. Ide o celkom náročný proces, a to obzvlášť v prípadoch, kedy hľadáte informáciu pomocou kľúčového slova, ktorú máte v desiatkach až stovkách ďalších správ. Paradoxom je, že hlavným produktom spoločnosti Google je vyhľadávanie informácií, a to túto funkciu doteraz nemala v rámci e-mailového klienta vyriešenú na 100%.

Google si zjavne uvedomuje nedostatky v tejto oblasti, že potrebujú spraviť vylepšenia. A práve preto spoločnosť oznámila, že táto funkcia bude aktualizovaná.  Cieľom  spoločnosti je, aby sa používatelia dostali jednoduchšie k hľadanej informácii.

Nové vyhľadávanie získava takzvanú funkciu „SearchChips“ (môžeme ju tiež nazvať aj ako Štítky vyhľadávania), ktorá ma uľahčiť triedenie e-mailov a filtrovanie výsledkov vyhľadávania. Funguje na princípe, že môžete vyhľadať napríklad meno kolegu v práci, a následne zúžiť vyhľadávanie napríklad len na prílohy (napríklad textové súbory, PDF súbory a podobne) alebo na konkrétny časový rámec. Zároveň Google umožňuje odfiltrovať niektoré výsledky vyhľadávania, ako sú napríklad pozvánky do kalendára a podobne.

Gmail novy sposob vyhladavania
Zdroj: Google blog via bgr.com

Táto nová funkcia by mala vyzerať ako môžete vidieť vyššie na obrázku, kedy nad výsledkami vyhľadávania uvidíte štítky, pomocou ktorých môžete podrobnejšie filtrovať a hľadať danú informáciu vo Vašich správach.

Spoločnosť na svojich stránkach píše, že túto funkciu bude uvoľňovať postupne. Najprv bude dostupná pre požívateľov G Suite a neskôr pre všetkých používateľov naprieč celým svetom. Hoci spoločnosť povedala, že už začala s uvoľňovaním tejto funkcie, tak bližšie neprezrádza termín globálnej dostupnosti pre všetky regióny. V každom prípade ide o šikovnú funkciu, ktorá posunie možnosti vyhľadávania informácií v rámci správ o kúsok dopredu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Google Pokročilé filtrovanie Vyhľadávanie Vyhľadávanie informácií

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close