Pracovné ponuky
ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google vylepšuje aplikáciu Google Translate. Dokáže prekladať hovorené slovo v reálnom čase

Google vylepšuje aplikáciu Google Translate. Nová funkcia „Transcribe“, umožňuje prekladať hovorené slovo v reálnom čase.

Koncom minulého decembra sme Vám priniesli informácie o tom, že spoločnosť Google vylepšila algoritmus prekladu textu a hovoreného slova v aplikácii Google Translate. V týchto dňoch opäť dochádza k vylepšeniu aplikácie, ale troška z iného uhľa pohľadu.

Preklad v reálnom čase

Google do aplikácie pridal možnosť prekladu v reálnom čase. Znamená to, že používatelia môžu hovoriť a aplikácia bude automaticky prekladať hovorený text v  podobe konverzácie. Funkcia sa volá „Transcribe“. Na novú funkciu upozorňuje samotná spoločnosť prostredníctvom svojho blogu.

Google Translate_preklad hovoroveho slova
Zdroj: blog.google

Táto technológia vychádza z technológie Google Records, s ktorou sa už mohli stretnúť používatelia telefónov Pixel. Zároveň treba dodať, že na to, aby prebiehal preklad, tak používateľ musí byť pripojený k internetu. Používateľ bude mať zároveň na výber možnosť úpravy písma a témy aplikácie. Okrem toho, používateľ bude môcť kedykoľvek pozastaviť preklad a vrátiť sa k prekladanému textu.

Google Translate_preklad hovoroveho slova_2
Zdroj: blog.google

Druhým dychom však treba dodať, že funkcia nebude využiteľná vo všetkých jazykoch. Zatiaľ je totiž exkluzívne dostupná len pre vybrané jazyky, medzi ktorými Slovenčina chýba. Medzi (zatiaľ) podporované jazyky patria Angličtina, Francúzština, Nemčina, Hindčina, Portugalčina, Ruština, Španielčina a Thajčina. Preto veríme, že v dohľadnej dobe pribudne medzi podporované jazyky aj náš materinský.

Google hovorí, že aktualizáciu začína uvoľňovať od dnešného dňa, a v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní by mala byť dostupná pre všetkých.

Google Translate
Google Translate
Developer: Google LLC
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close