ANDROIDSpravodajstvo

Google Vás nechá prehliadať obchod Play aj z iných krajín, ako je Vaša domovská

Google umožňuje prehliadanie obchodu Play aj z iných krajín, ako je Vaša domovská. Zatiaľ však bez možnosti sťahovania obsahu

Google si pre používateľov obchodu Play v rámci Európskej únie a EEA (European Economic Area) pripravil funkciu, ktorá umožňuje používateľom prehliadať obchod Play aj y iných krajín, ako je ich domáca. Druhým dychom však treba dodať, že (zatiaľ) neumožňovanie sťahovanie hier, aplikácií, či ďalšieho obsahu z iných obchodov, ako je domovská krajina používateľa.

V prípade, ak by ste sa chceli pozrieť do „susedného“ obchodu krajín v rámci EÚ a EEA, tak je potrebné otvoriť si webovú verziu obchodu v mobilnom smartfóne. Nasledne je potrebné  odhlásiť sa z Vášho účtu a zrolovať sa na spodok obchodu. Po tom uvidíte „location“, teda lokalita, kde si budete môcť zvoliť Vami požadovanú krajinu. Na výber je dostupných celkovo 31 krajín vrátane Veľkej Británie.

Používateľ touto cestou môže prehliadať aplikácie, filmy, hudbu, hry a podobne, ktoré sú dostupné v ním zvolenom regióne, pričom uvidí aj informáciu o cene v lokálnej menej.

Via gsmarena.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close