APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google v prehliadači Chrome prekopáva spôsob synchronizácie údajov naprieč zariadeniami k lepšiemu

Nový spôsob synchronizácie údajov uľahčí prácu s internetovým prehliadačom

Spoločnosť Google prostredníctvom svojho blogu informuje verejnosť o niekoľkých nadchádzajúcich novinkách pre internetový prehliadač Chrome. V pozornosti spoločnosti je najnovšie možnosť synchronizácie vybraných údajov naprieč viacerými zariadeniami, ktorá by mala byť jednoduchšou a efektívnejšou. Ide konkrétne o informácie, ako sú napríklad prihlasovacie údaje, či platobné podrobnosti.

Jednoduchšie platby pomocou smartfónu

Mobilná verzia internetového prehliadača pre Android bude mať po novom prístup k uloženým fakturačným údajom po autorizácii prehliadača pomocou účtu Google. Platby následne bude potrebné potvrdiť zadaním CVC bankovej karty, alebo prostredníctvom biometrických údajov.

„Keď sa prihlásite do prehliadača Chrome v telefóne s Androidom pomocou novej možnosti jedného klepnutia, čoskoro budete môcť automaticky vyplňovať spôsoby platby uložené vo vašom účte Google, aby ste mali pohodlnejšie nakupovanie. Chrome vás požiada o potvrdenie kódu CVC karty alebo o overenie pomocou biometrie…“ píše Google vo svojom blogu.

Google Chrome_verifikacia uctu
Zdroj: Google blog

Pre používateľov mobilných zariadení sa zároveň zjednoduší autorizácia Google účtu. Ak bude používateľ už prihlásený do služieb Google, ako je napríklad Gmail, YouTube a podobne, tak bude sa môcť jedným kliknutím prihlásiť do svojho účtu v prehliadači zariadenia.

Ďalšou novinkou je, že ak používateľ vytvorí nové heslo do nejakej služby, prípadne sa registruje do novej služby, tak prehliadač mu ponúkne uloženie hesla iba v aktuálnom zariadení alebo v účte Google, aby bolo nové heslo dostupné aj v ostatných zariadeniach.

Google Chrome_ukladanie hesiel napriec zariadeniami
Zdroj: Google blog

Hoci Chrome ponúka podobnú službu synchronizácie už dlhšiu dobu, tak háčik bol v tom, že za účelom synchronizácie musela byť manuálne povolenou na každom zariadení. Nová metóda prepája synchronizáciu prehliadača s účtom Google, vďaka čomu bude jednoduchšou a intuitívnejšou.

„S radosťou oznamujeme, že v priebehu nasledujúcich týždňov a mesiacov budú plynulé platby a správa hesiel k dispozícii všetkým prihláseným používateľom, či už sa budú synchronizovať alebo nie.“ Píše Google vo svojom blogu.

Nový správca prihlasovacích a ďalších údajov

Google vo svojom blogu ďalej píše, že v priebehu nadchádzajúcich mesiacov rovnako prepracuje aj správcu prihlasovacích údajov v prehliadači Chrome. Hovorí, že prístup do nastavení bude jednoduchším a viac flexibilnejším. Rovnako píše, že používatelia budú môcť ako pridávať, tak aj odoberať prihlasovacie údaje k jednotlivým stránkam a službám, prípadne zariadeniam. Chrome zároveň ponúkne aj možnosť generovania silných a jedinečných hesiel pre online služby.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close