Pracovné ponuky
ANDROIDBezpečnosťSpravodajstvo

Google v boji proti malvéru zavádza nový program ochrany. Zapojiť sa môže každý

Google v boji proti malvéru zavádza nový program Rozšírenej ochrany, ktorý má zamedziť inštalácií aplikácií z iných zdrojov, ako je Google Play.

Google zavádza nový program, takzvaný „Advanced Protection safeguards“, ktorý slúži na ochranu pred škodlivým malvérom. Určený je primárne pre vysokých predstaviteľov jednotlivých krajín, organizácií, aktivistov či vysokých pracovníkov firiem. Môžu sa do neho zapojiť však aj bežní používatelia.

Ide doteraz o násilnejšie zabezpečenie od spoločnosti Google pre ľudí, ktorí potrebujú chrániť svoje dáta o niečo viac, ako bežní používatelia. Program Advanced Protection safeguards je nadstavbou služby Play Protect, ktorá je automaticky zapnutou v obchode Google Play (ide o vstavanú ochranu proti škodlivému kódu). Denne tento systém je schopný skontrolovať viac ako 100-miliárd aplikácií, aby udržalo Vaše zariadenie v bezpečí. Zároveň treba dodať, že vďaka pokročilým algoritmom strojového učenia spoločnosti Google je tento softvér pod neustálym vývojom, aby zodpovedal aktuálnym hrozbám.

Google na svojich stránkach píše, že zapína funkciu Pokročilej ochrany pre všetkých používateľov, ktorí sú registrovaní v programe Rozšírenej ochrane. Jednou z hlavných noviniek, ktorú prináša tento nový program je zamedzenie inštalácie všetkých aplikácií či iného softvéru z prostredia mimo obchodu Google Play. V praxi to znamená, že aj keď stiahnete inštalačný súbor do smartfónu (či už z nejakej webstránky alebo pomocou už nainštalovanej aplikácie), tak tomuto súboru bude zamedzené jeho rozbalenie a následná inštalácia do smartfónu. Jediným spôsobom ako to bude možné obísť, bude prostredníctvom programu Android Debug Bridge. Google zároveň dodáva, že doteraz nainštalované aplikácie z iných zdrojov ako je Google Play, sa zo smartfónu neodstránia a budú môcť byť aj naďalej aktualizované.

Google ďalej dopĺňa, že tieto zmeny začne postupne zavádzať od dnešného dňa pre jednotlivé účty Google, ktoré sú zaregistrované v programe Rozšírenej ochrany. Zároveň dodáva, že v priebehu roka zavedie obdobnú službu aj pre internetový prehliadač Google Chrome.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close