BezpečnosťSpravodajstvo

Google uvoľňuje aktualizáciu pre Chrome, ktorú bezpochyby uvíta každý z nás!

Google uvoľňuje aktualizáciu, ktorá zapína funkciu „Heavy ads“

Google začína uvoľňovať aktualizáciu pre prehliadač Chrome, ktorú bezpochyby uvíta každý používateľ. Ide konkrétne o blokovanie takzvaných „heavy ads“, teda reklám, ktoré spotrebovávajú príliš veľa energie, prípadne dát. Na tému upozorňuje portál express.co.uk.

O čo vlastne ide?

Ešte v máji spoločnosť Google oznámila, že pracuje na novej funkcii pre prehliadač Chrome, ktorá bude automaticky blokovať reklamy, ktoré využívajú neprimerane veľa zdrojov zariadenia. Ide napríklad o reklamu, ktorá využíva veľa energie, či dát. Najčastejšie sa s týmto typom reklamy spomína video reklama, ale nemusí ísť iba o ňu. Inzerenti častokrát napríklad vkladajú do svojich reklám kódy, ktoré na pozadí ťažia digitálnu meny a podobne.

„Nedávno sme zistili, že zlomok percent reklám spotrebuje neprimerane veľký podiel zdrojov zariadenia, ako napríklad batériu, dáta a podobne, bez toho, aby o tom používateľ vedel. Tieto reklamy (napríklad tie, ktoré ťažia kryptomeny, sú zle naprogramované alebo nie sú optimalizované pre použitie v sieti), môžu vyčerpať výdrž batérie, saturovať napäté siete a stáť peniaze.“ píše spoločnosť vo svojom blogu.“ píše Google

Zavedenie tejto funkcie do praxe prinesie pre koncových používateľov niekoľko benefitov. Tým najzásadnejším je, že internetový prehliadač bude pracovať o poznanie plynulejšie na stránkach, ktoré zobrazovali „heavy ads“. Okrem iného používatelia prenesú cez sieť menej dát a zároveň sa o niečo predĺži aj výdrž batérií v našich zariadeniach.

„Malý zlomok reklám na webe využíva nesmierne množstvo systémových prostriedkov.“ píše Google

V prípade, ak by ste nechceli čakať na dostupnosť aktualizácie, ktorá prináša túto funkcionalitu, tak ju je možné  aktivovať aj manuálne. Urobíte tak prostredníctvom vyvolania experimentálnych funkcií „chrome://flags“ a následným aktivovaním funkcie „Heavy Ad Intervention“.

Chrome_vypnutie tazkej reklamy
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že funkcia vyššie bude dostupnou pre všetkých v najbližších dňoch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close