ANDROIDAplikácie

Google uvoľnil aplikáciu, s ktorou môžete odmerať dĺžku a výšku predmetov prostredníctvom kamery v smartfóne

Google sprístupnil používateľom Android zariadení celkom zaujímavú aplikáciu „Measure – Quick, EveryDay Measurements“, ktorá už asi ako tušíte tak slúži na meranie. Dostupná je v obchode Google Play pre všetky zariadenia, ktoré podporujú ARCore aplikácie.

Measure je aplikácia veľmi jednoduchá na použitia, stačí s ňou namieriť na objekt, ktorý chcete odmerať. O ostatné sa postará už aplikácia. Je ňou možné merať ako dĺžku tak aj výšku predmetu pričom platí, že čím lepšie sú svetelné podmienky tak tým je aj výsledok presnejší. Následne ďalšou zaujímavou funkciou je aj možnosť uloženia snímky z merania a jej následne zdieľanie, ktorú ocenia určite viacerí používatelia. Ako aplikácia funguje v praxi si môžete pozrieť nižšie.

Aplikácia bola doteraz dostupná v rámci programu Google Tango. Aktuálne ju je však možné stiahnuť v rámci obchodu Google Play pre všetky zariadenia s podporou technológie ARCore.  Zoznam podporovaných zariadení nájdete na stránke developers.google.com.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: Youtube (Google AR & VR)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close