ANDROIDSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

VIDEO | Google ukázal lepšiu výdrž batérie. Porovnal sa sám so sebou

Google v poslednej dobe musí čeliť viacerým „útokom“ konkurencie a jedným z nich bolo aj video pripravené spoločnosťou Microsoft Edge, ktoré ukazovali životnosť batérie na rovnakých zariadeniach pri prehrávaní videa. Výsledkom bolo katastrofálne umiestnenie prehliadača Google Chrome na 4. priečke a dominancia Microsoftu Edge.

Google sa rozhodol preto v „protiútok“, v ktorom chce zmeniť existujúce ponímanie ako o „žrútovy“ energie prehliadača Chrome, a preto publikoval v blog poukazujúci na výhody tohto prehliadača.  V rámci blogu Google poukazuje na to, že je výrazne rýchlejší, až o 15% oproti staršej verzii prehliadača a to ako na platforme Windows tak aj Android.  Tak isto v článku môžete vzhliadnuť video, ktoré poukazuje na lepšiu výdrž batérie, avšak paradoxom je že nedošlo k porovnaniu konkurenčných internetových prehliadačov, ale verzie Chrome 46 a 53 pri sledovaní videa na internetovej stránke Vimeo. Výsledkom toho bolo „víťazovo“ novšej verzie prehliadača, ktorá vydržala o rovné dve hodiny a dvanásť minút dlhšie.

Chrome 53, výdrž batérie

Ako ste mohli na videu vyššie vidieť, Google sa neodvážil ísť do priameho súboja  s konkurenciou čo je samozrejme škoda a to hlavne pre nás bežných používateľov, ktorí takto môžu len polemizovať prečo tomu tak je.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close