ANDROIDNávodySpravodajstvo

Google: Tipy, triky a skryté funkcie, ktoré určite nepoznáte

Pozrite si prehľad vybraných tipov a trikov, ktoré ponúka prehliadač Google, vrátane funkcií vybraných aplikácií ako je napríklad Google Lens.

Google v  sebe, ako aj v samotných aplikáciách schováva kvantá užitočných a zábavných funkcionalít, ktoré sú pre bežného používateľa schovanými. A práve preto Vám prinášame niekoľko tipov, trikov a skrytých funkcií z nich nižšie.

Pozrite si zvieratá v reálnej veľkosti

Otvorte si vyhľadávač  Google pomocou smartfónu  a  vyhľadajte nejaké zviera. Napríklad Pandu. Zrolujte výsledky vyhľadávania úplne na koniec prvej stránky a prepnite si jazyk do Angličtiny. Obnovte výsledok vyhľadávania  a v rámci výsledkov uvidíte možnosť zobrazenia Vami vyhľadaného zvieraťa v skutočnej veľkosti – „View in 3D“. Po otvorení možnosti View in 3D Vás fotoaparát vyzve k udeleniu povolení. Následne sa Vám otvorí aplikácia fotoaparát kde uvidíte pandu v reálnej veľkosti  v priestore (pozn. redakcie: Váš smartfón musí podporovať funkciu arc-kit).

Zahrajte si hry priamo v  prehliadači Google

Jednou z  ďalších schovaných funkcionalít v prehliadači Google Chrome sú hry. Samozrejme, nezahráte si tie najnovšie herné tituly ako je napríklad Fallout, dostupné sú ale klasické hry ako je napríklad Had, Pacman, Piškôrky a podobne. Jediné čo stačí spraviť je dať vyhľadať Vašu obľúbenú hru do vyhľadávania  a kliknúť na tlačidlo Play (pozn. redakcie: hry treba zadať v Anglickom jazyku   – Pac Man, Tic Tac Toe, Snake,…).

Google nástroje

Ďalšou zaujímavou funkciou, ktorá je schovaná v  prehliadači Google sú Nástroje. Napríklad, po zadaní „Color picker“ Vám Google zobrazí nástroj, v ktorom si budete môcť zvoliť farbu spolu s jej HEX kódom. Ďalším nástrojom je BPM – počet úderov za minútu. Po vyhľadaní slova „metronome“ sa Vám otvorí nástroj na meranie úderov za minútu. Alebo máte prednášať prezentáciu pred väčšou skupinou ľudí? Skúste zadať do vyhľadávania „breathing exercise“, a Google Vám spustí cvičenie, v rámci ktorého budete musieť pomaly sa nadychovať a vydychovať. Posledným našim typom je nástoroj vodováhy, ktorý vyvoláte vyhľadaním slovného spojenia „Bubble Level“. Posledný menovaný nástroj sme však nemohli vyskúšať v praxi, náš telefón nepodporoval funkciu. Vy však môžete vyskúšať či nebudete mať viac šťastia. PS: tých nástrojov je omnoho viac, treba len vyskúšať ich vyhľadať.

Uložte si miesto kde ste zaparkovali Vaše auto

Ďalšou skvelou funkciou, ktorú oceníte hlavne v cudzom prostredí je možnosť uloženia Vašej polohy, napríklad tam kde ste zaparkovali auto. Všetko čo stačí urobiť je otvoriť si aplikáciu Google Mapy, kliknúť na modrú guľôčku, ktorá signalizuje Vašu polohu a uložiť Vašu polohu kde ste odparkovali auto.

Kopírovanie poznámok cez Google Lens

Google Lens je skvelou aplikáciou, nie len že umožňuje vyhľadávanie produktov či rôznych vecí na internete pomocou ich oskenovanie, ale dokáže dokonca aj kopírovať poznámky či iný text. Všetko čo stačí spraviť je otvoriť appku a zoskenovať text, ktorý môžete následne prekopírovať.

Google Lens kopirovanie poznamok
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, pri zoskenovaní rôznych predmetov Vám ich aplikácia dokáže vyhľadať  na internete. Užitočné je to napríklad pri zbere hríbov, kedy si nie ste  istým či je hríb jedlý alebo nie. Aplikáciu Google Lens má viacero výrobcov implementovanú v rámci rozhrania fotoaparátu (napr. Xiaomi). Ak ju nemáte vstavanú, tak ju je treba stiahnuť z obchodu Google Play.

Komunikujte s  ľuďmi v cudzích jazykoch aj keď ich neovládate

Posledný náš tip využijete hlavne počas letných dovoleniek. Prehľadávač Google totiž ponúka možnosť prekladu hovorového slova do rôznych jazykov. Jediné čo stačí spraviť je vyhľadať v  Google slovo „Translate“, následne sa Vám otvorí tabuľka s dvomi políčkami. Kliknite na mikrofón a začnite hovoriť. Následne Vám Google preloží to čo ste povedali do želaného jazyku.

Google Translate preklad hovoroveho slova
Zdroj: Vosveteit.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Google tipy a triky

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close