APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google testuje super funkciu pre Google Play, ktorá vám pomôže identifikovať potenciálne kvalitnejšie aplikácie

Google pravdepodobne už čoskoro do obchodu Play pridá možnosť porovnania aplikácií medzi sebou

V Google Play aktuálne nájdeme státisíce až milióny aplikácií, ale aj napriek tomu, výber tých kvalitnejších je vcelku náročným procesom. Dôvodom je, že do obchodu sa dostanú aj menej kvalitné aplikácie, ktorých je bohužiaľ väčšina.

S problémom vyselektovania tých viac kvalitných aplikácií od menej kvalitných, by mohla pomôcť nová funkciu, ktorú aktívne testuje Google v obchode Play. Na novotestovanú funkciu upozorňuje portál androidpolice.com.

Nová sekcie porovnania aplikácií

Podľa publikovaných náhľadov, Google chce v obchode zaviesť funkciu, ktorá umožní porovnanie špecifikácií, recenzií a ďalších vlastností aplikácií medzi sebou. Vo svojej podstate by malo ísť o obdobné porovnávanie aplikácií, či hier, s ktorými sa používatelia môžu stretnúť v prípade nákupných portálov, kde si vedia porovnať špecifikácie jednotlivých smartfónov bok po boku.

Ako by mala táto sekcia vyzerať, sa môžete pozrieť nižšie v publikovanom náhľade portálom AndroidPolice.com.

Ako ste mohli vyššie vidieť, tak sekcie, kde je možné porovnať aplikácie, sa bude nachádzať pod popisom špecifikácií a recenziami aplikácie, kde používateľ bude mať k dispozícii ďalšie obdobné aplikácie k porovnaniu. Ako sme už vyššie spomínali, tak Google aktuálne túto funkciu testuje. Dostupnou je vo vývojárskej verzii obchodu Google Play 22.4.28. Aktuálne nie je známa informácia, kedy by mohla byť dostupnou pre širokú verejnosť. Možno však očakávať, že by sa tak mohlo stať v priebehu nasledujúcich týždňov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close