ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Telefón dostáva novú funkciu „Overené hovory“. U nás zatiaľ nie je však dostupnou

Funkcia Overené hovory ponúkne firmám pôsobiť dôveryhodnejšie

Aplikácia Google Telefón dostáva novú funkciu, takzvané „Overené hovory“, ktorá používateľovi oznámi, keď im volá firma. Okrem iného funkcia má poskytnúť aj dodatočné informácie o predmete telefonátu. Inými slovami, za akým účelom ich firma oslovuje.  Informuje o tom samotná spoločnosť Google na svojich stránkach.

Jednotlivé spoločnosti, aby získali status „Dôveryhodnej firmy“, tak musia prejsť kontrolným mechanizmom spoločnosti Google. Následne po splnení formalít, sa pri hovore ukáže ikona „Overený hovor“.  Používatelia pri tomto type hovoru následne uvidia nie len kto im volá, ale aj logo overeného volajúceho vrátane dôvodu, prečo im volá.

Google hovorí, že tento systém vytvorili za účelom  na odstraňovanie podvodných hovorov. Spoločnosť tiež uviedla, že z dôvodu ochrany osobných údajov nebude zdieľať citlivé údaje o užívateľoch so svojimi obchodnými partnermi. Spoločnosť tiež sľubuje odstrániť všetky informácie o hovore zo svojich serverov „do niekoľkých minút od overenia“.

Aby táto funkcia bola dostupnou, tak používatelia okrem iného musia do svojho Google účtu pridať svoje telefóne číslo a až následne sa im táto funkcia automaticky zapne. Používatelia budú môcť však túto funkciu prípadne vypnúť, ak im nebude po chuti.

Dostupnosť tieto funkcie je zatiaľ obmedzená pre USA. Aktuálne nie je známa informácia, kedy by mohla byť dostupná naprieč viacerými regiónmi. Zároveň spoločnosť dodáva, že potrvá vcelku dlhý čas, kým sa do služby zaregistruje väčšina firiem naprieč krajinou.

Via Androidpolice.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close