ANDROIDSpravodajstvo

Google spúšťa oficiálne stránku pre vývojárov operačného systému Fuchsia, ktorý by mal v budúcnosti nahradiť Android

Google oficiálne spustil webovú stránku Fuchsia.dev pre vývojárov aplikácií. Fuchsia OS by mal byť operačný systém, ktorý v budúcnosti nahradí Android

Posledné týždne sa vo zvýšenej miere píše o operačnom systéme Hongmeng, ktorý by mal nahradiť Android v smartfónoch spoločnosti Huawei. Huawei však nie je jediným technologickým gigantom, ktorý pracuje na nahradení „zabehnutého“ Androidu. Na vývoji nového operačného systému pracuje aj samotný Google.

Fuchsia OS

Spoločnosť Google oficiálne spustila webovú stránku (fuchsia.dev) pre operačný systém Fuchsia, ktorá je určená pre vývojárov.

Fuchsia OS je operačný systém, ktorý by mal „spojiť“ Android a Chrome OS do jedného operačného systému, vrátane ďalších chytrých zariadení. Podobne ako sa o to pokúsila spoločnosť Microsoft s operačným systémom Windows a Windows Mobile.

O projekte Fuchsia OSsme mohli prvýkrát počuť ešte v roku 2016, teda približne 3 roky dozadu. Hlavný rozdiel medzi Androidom a Fuchsia OS je, že Android je založený na jadre Linuxu, Fuchsia OS zase na jadre Zircon.

Spoločnosť Google doteraz bližšie neinformovala verejnosť ohľadne dostupnosti nového operačného systému. Zákulisné informácie však hovoria, že operačný systém Fuchsia OS by mohol Android nahradiť do 5 rokov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close