APLIKÁCIE A HRYAutáSpravodajstvo

Google sprístupňuje v aplikácii Mapy funkciu, ktorá šetrí palivo, pre ďalších používateľov

Funkcia v našom regióne zatiaľ nie je dostupnou.

Ešte koncom minulého mesiaca Google oznámil, že do aplikácie Mapy zavádza, resp. zavedie v krátkej dobe, viacero nových funkcionalít. Išlo napríklad o takzvaný „Indoor Live View“, teda vnútorný živý náhľad, ktorý ponúka navigáciu v rámci interiéru priestorov, ako sú letiská, stanice metra a podobne. Ďalej, išlo o funkciu kontroly počasia a kvality ovzdušia, ale aj o návrhy trás, ktoré sú najviac ekologické. Algoritmus spoločnosti v tomto prípade do návrhu trasy berie viacero nových premenných, napríklad sklon cesty a podobne.

Google Mapy uprednostnia cestu, ktorá šetrí životné prostredie

Portál autoevolution.com upozorňuje na to, že v aplikácii Mapy pribudla pre ďalších používateľov funkcia, ktorá ponúka namiesto najrýchlejšej trasy, tú najviac ekologickú. Inými slovami, Mapy začali generovať návrhy trás pre ďalších používateľov, ktoré preferujú trasu, prostredníctvom ktorej šofér zanechá za sebou tú najmenšiu uhlíkovú stopu. Druhým dychom však musíme dodať, že funkcia u nás zatiaľ nie je ešte dostupnou. Najnovšie ju spoločnosť uvoľnila pre vybrané regióny vo Francúzsku.

„Google hovorí, že Mapy Google pomôžu znížiť uhlíkovú stopu, pretože poskytnutú trasy, ktoré budú brať do úvahy niekoľko nových faktorov, vrátane spotreby paliva na základe typu ciest, ktoré budete používať.“  píše portál.

Táto novinka v podobe návrhu nových trás s ohľadom na ekológiu, si vyžiadala úpravu algoritmov ako takých, ktoré berú berú do úvahy viacero nových premenných. Podľa publikovaných správ, spoločnosť Google v tomto prípade okrem iného spolupracuje aj s orgánmi verejnej moci v jednotlivých krajinách, či regiónoch, aby bol tento cieľ dosiahnutý.

Google Mapy_najekologickejsia cesta
Zdroj: Google

Autoevloution v závere dodáva, že zo strany spoločnosti nebude táto funkciu vynucovanou a používatelia sa budú môcť kedykoľvek vrátiť na vyhľadanie tej najrýchlejšej trasy, ako predvolenej, bez ohľadu na vplyv na životné prostredie.

V závere však treba dodať, že táto funkcia je zatiaľ obmedzenou len pre vybrané regióny a nie je presne známy termín, kedy bude uvoľnenou pre všetkých.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close