APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google sprístupňuje funkciu Nahrávania hovorov v aplikácii Google Telefón v prvých regiónoch. Tu je ich zoznam

Nahrávanie hovorov sa vracia späť. Pozrite sa, ktoré krajiny majú funkciu už dostupnú, zoznam je naozaj dlhý!

Na funkciu nahrávania hovorov čakajú mnohí z nás najmä po tom, čo spoločnosť Google túto funkciu sľubuje pre svoju aplikáciu už viac než rok. Konečne sa však situácia pomaly hýbe, keďže americký gigant konečne vypustil do sveta zoznam krajín, kde je nahrávanie hovorov konečne možné spustiť. A keďže je aplikácia Google Telefón jednou z najvyužívanejších medzi smartfónmi, veríme, že vás táto informácia zaujme rovnako, ako nás. Informáciu pre nás pripravil portál androidpolice.com.

Zoznam je rozsiahly, no zatiaľ nie dostatočne

Keď sa pozrieme na funkciu nahrávania hovorov, natívne aplikácie pre volanie ich v našich končinách zatiaľ nepodporujú. Dôvodom sú pravidlá, ktoré nájdeme v štátoch patriacich do Európskej únie, prípadne niektorých ďalších. Z tohto dôvodu museli zmiznúť zo smartfónov aplikácie, ktoré nahrávanie hovorov podporovali a za obeť tak padli napríklad originálne aplikácie v smartfónoch od Xiaomi. Pripadne, museli vývojári túto funkciu zo svojich aplikácií odstrániť.

Tomu je však zrejme koniec a nahrávanie hovorov by sa mohlo postupne vrátiť späť. Minimálne v krajinách na zozname nižšie je už funkcia dostupná. Druhým dychom však musíme dodať, že aktuálne nevieme, ci ide o finálny zoznam krajín, alebo bude neskôr doplnený aj o ďalšie štáty. Aktuálny zoznam podporovaných krajín nájdete nižšie.

zoznam krajín nahrávanie hovorov
Zdroj: Androidpolice.com

Návrat ku nám však bude zložitý

Ako ste si mohli všimnúť, žiadna krajina z nášho okolia sa na zozname nenachádza. Dôvodom sú už spomínané pravidlá zo strany Európskej únie, a práve tie nám bránia nahrávať hovory v našich smartfónoch. Riešením by mohlo byť upozornenie druhej strany, že hovor je nahrávaný, no ako sa s týmto spoločnosť vysporiada, zatiaľ nevieme.

Tento zoznam však prináša dobré správy, pretože je na ňom množstvo vyspelejších i menej vyspelých krajín. Znamená to, že spoločnosť Google svoju aplikáciu Telefón prispôsobuje pre každý región zvlášť a pracuje na všetkých prekážkach, aby funkciu vrátil späť. V konečnom dôsledku by to mohlo znamenať, že v blízkej dobe, by mohlo nahrávanie hovorov prísť aj ku nám.

Chýba vám nahrávanie hovorov vo vašom smartfóne, alebo ho veľmi nepotrebujete? A schvaľujete takúto funkciu bez upozornenia na nahrávanie? Podeľte sa s nami o váš názor v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close