Spravodajstvo

Google Slides dokáže automaticky previesť hovorené slovo do tituliek

Google Slides získava novú významnú funkciu, ktorá dokáže previesť hovorové slovo do tituliek v rámci prezentácie. Funkcia by mala byť postupne uvoľňovaná v priebehu nasledujúcich dní.

Funkcia funguje na princípe, že z vášho počítača „spraví“ mikrofón, ktorý bude schopný počas prezentácie spracovávať Vašu v reč v text, ktorú následne premení na titulky. Následne by sa mali v reálnom čase zobrazovať ako titulky v rámci prezentácie.

Google hovorí, že titulky sú vhodným doplnkom v rámci prezentácie a to hlavne v hlučnejšom prostredí kde je viacero rušivých elementov alebo v prípadoch kedy prezentujúca osoba nehovorí dostatočne hlasno.

Funkciu možno vyvolať prostredníctvom klávesovej skratky command + Shift + c na Mac zariadeniach a Ctrl + Shift + c na počítačoch s operačným systémom Chrome OS/Window10s.

Aktuálne funkciu je však možné využívať len v angličtine. S druhým dychom spoločnosť však dodáva, že v budúcnosti funkcia bude dostupná aj pre iné jazykové mutácie.

Zdroj: 9to5google.com

 

TIP  Xiaomi 70MAI kamera do auta je opäť raz dostupná vo skvelej zľave. Doma ju môžete mať už o pár dní!
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close