Spravodajstvo

Google Slides dokáže automaticky previesť hovorené slovo do tituliek

Google Slides získava novú významnú funkciu, ktorá dokáže previesť hovorové slovo do tituliek v rámci prezentácie. Funkcia by mala byť postupne uvoľňovaná v priebehu nasledujúcich dní.

Funkcia funguje na princípe, že z vášho počítača „spraví“ mikrofón, ktorý bude schopný počas prezentácie spracovávať Vašu v reč v text, ktorú následne premení na titulky. Následne by sa mali v reálnom čase zobrazovať ako titulky v rámci prezentácie.

Google hovorí, že titulky sú vhodným doplnkom v rámci prezentácie a to hlavne v hlučnejšom prostredí kde je viacero rušivých elementov alebo v prípadoch kedy prezentujúca osoba nehovorí dostatočne hlasno.

Funkciu možno vyvolať prostredníctvom klávesovej skratky command + Shift + c na Mac zariadeniach a Ctrl + Shift + c na počítačoch s operačným systémom Chrome OS/Window10s.

Aktuálne funkciu je však možné využívať len v angličtine. S druhým dychom spoločnosť však dodáva, že v budúcnosti funkcia bude dostupná aj pre iné jazykové mutácie.

Zdroj: 9to5google.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close