Zariadenia

Google si v novej reklame na Chromebooky robí srandu z Windowsu aj macOS

Mierne podpichovanie medzi svetovými technologickými spoločnosťami nie je vôbec žiadnou novinkou. Už v minulosti sme boli svedkami toho, ako si Microsoft robil srandu z Googlu, alebo Apple zo Samsungu a naopak. Srandičky sú väčšinou súčasťou reklám na najnovšie produkty, ktoré majú byť vždy údajne lepšie ako zariadenia konkurencie. Už zopár mesiacov sme neboli svedkami nových posmešných reklám, no Google to len pred niekoľkými hodinami konečne trošku „oživil“. V najnovšej reklame na nové Chromebooky si robí posmešky z „neschopného“ Windowsu, no taktiež aj z konkurenčného macOS.

Ak chcete laptop, na ktorý sa môžte spoľahnúť…

Hneď na začiatok musíme uznať, že sa z pohľadu spoločnosti Google jedná o naozaj podarenú reklamu. V reklame sú zvýraznené hlavné problémy oboch operačných systémov za posledné desaťročia, no aj úplny lajk vie, že väčšina z nich je už iba históriou. Čo sa týka samotných systémov Windows a macOS, v reklame sú vyobrazené ich oveľa staršie verzie. Google si jednoducho robí srandu zo starších verzií oboch systémov a upozorňuje na ich chyby, ktoré by sa mohli čisto teoreticky objaviť aj v ich dnešných verziách. Google má v jednom ale stále pravdu, otravné upozornenia na aktualizácie sa v oboch systémoch nachádzajú aj dnes a jedná sa o zrejme najotravnejšie upozornenia v systéme.

Najnovšia reklama má takýmto spôsobom promovať najnovšie Chromebooky ich operačný systém chromeOS. Či sa to spoločnosti Google naozaj podarilo, musíte zhodnotiť Vy. Má Google naozaj pravdu a je to s tým Windowsom až také zlé? Napíšte svoj názor do komentárov.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Youtube – Chromebook)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky