SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Google rozmýšľa nad vytvorením vlastnej hernej streamovacej služby. Otáznik visí aj nad hernou konzolou

Spoločnosť Google sa nikdy nejako extra neangažovala v hernom priemysle. Jej najväčšie aktivity v oblasti hier boli vyvinuté hlavne pre zariadenia s operačným systémom Android, no podľa najnovších informácií sa v budúcnosti plánuje presadiť aj vo „vyššej“ brandži. Stránka Theinformation.com pred pár dňami informovala o tom, že spoločnosť Google aktívne vyvíja hernú streamovaciu službu založenú na predplatnom, podobne ako Xbox Game Pass alebo PlayStation Now. Služba je momentálne v útrobách Googlu označovaná ako „Yeti“. Herná streamovacia služba by mala byť určená iba pre mini-pc Google Chromecast, no povráva sa aj o vlastnej hernej konzole.

Google chce využiť už existujúce cloudové servery

Projekt „Yeti“ sa zrejme vyvíja už celkom dlho, pretože spoločnosť Google má vytvorené presné plány, ako chce hernú streamovaciu službu prevádzkovať. Na prevádzku novej služby, by Googlu stačili už existujúce cloudové servery. Google ich má celkom požehnane, čiže v tejto oblasti sa nemusíme ničoho obávať.

Herní vývojári o tom už dávno vedia

Podľa uniknutých informácií, ktorých je naozaj iba zopár, sa spoločnosť Google už o jej plánoch zhovárala aj spolu so samotnými vývojármi hier. To, aký je výsledok týchto debát žiaľ nevieme, no vypustenie existujúcich hier na ďalšiu konzolu by nemalo byť náročné. Samozrejme, takéto operácie sú ošetrené zmluvami, či už zo strany Xboxu, alebo Playstationu, takže výsledky snaženia Googlu uvidíme až pri potencionálnom predstavení služby Yeti.

Spoločnosť Google sa ku týmto informáciám nechcela oficiálne vyjadrovať, takže to, či naozaj uvidíme novú hernú streamovaciu službu, ukáže len čas. Má podľa Vás nová služba naozaj potenciál a priestor na dnešnom trhu? Nie je trh s Xboxom, Playstationom a inými službami už trošku presýtený? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: vlastný

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close