HuaweiSpravodajstvo

Google, respektíve jeho Android, stratí až 800 miliónov používateľov, tvrdí CEO spoločnosti Huawei

Android stratí obrovskú používateľskú základňu, pochádzajúcu prevažne z Číny

Rozhodnutie Donalda Trumpa a celkovo vlády USA môže mať na ekonomiku a veľké softvérové firmy sídliace v USA oveľa väčšie negatívne následky, ako si doposiaľ väčšina z nás uvedomovala. Presedlanie spoločnosti Huawei na vlastný mobilný operačný systém by mohlo pre Google a celkovo platformu Android znamenať obrovské straty.

Stovky miliónov stratených používateľov

Zariadenia od spoločnosti Huawei už dnes tvoria naozaj značnú časť používateľskej základne operačného systému Android. Po prípadnej odluke by tak Android prišiel o obrovské množstvo používateľov. Odhady boli doposiaľ v desiatkách, či stovkách miliónov, no najnovšie čísla, s ktorými prišiel samotný generálny riaditeľ spoločnosti Huawei, Ren Zhengfei, naznačujú, že trhový potenciál zariadení pochádzajúcich od čínskeho giganta je omnoho väčší, ako sa predpokladalo.

„Huawei a Google budú mať vždy rovnaké záujmy a ak nebudeme môcť využívať operačný systém Android, Google v budúcnosti stratí 700 až 800 miliónov používateľov,“ uviedol Ren Zhengfei v rozhovore pre CNBC.

Práce na vlastnom OS finišujú

Spoločnosť Huawei už nemá príliš veľa času na prípadné presviedčanie vlády USA, či predstaviteľov spoločnosti Google. Začiatkom septembra sa tak musí spoločnosť pripraviť na to, aby sprístupnila nový, vlastný operačný systém, na ktorom sa aktívne pracuje už niekoľko mesiacov. Predošlé vyhlásenia predstaviteľov čínskeho giganta naznačujú, že používatelia nového OS sa môžu tešiť na o čosi svižnejšie prostredie, oproti Androidu. Samozrejme, na prípadné zhodnotenie rýchlosti nového operačného systému si budeme musieť počkať minimálne do oficiálneho predstavenia systému HongMeng OS/Ark OS.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close