Pracovné ponuky
NávodySpravodajstvo

Google Remote Desktop: Alebo ako ovládať počítač na diaľku prostredníctvom iného zariadenia

Google Remote Desktop je online aplikácia, pomocou ktorej môžete druhej osobe nezdieľať obrazovku, aby mohol pracovať s Vašim počítačom.

Určite ste sa už stretli so situáciou, kedy ste natrafili na nejaký problém s počítačom, s ktorým ste si nevedeli rady, a pomoc bola nedohľadne.  My už viackrát, a práve preto Vám chceme dať do pozornosti šikovné riešenie, aby ste mohli zdieľať Vašu obrazovku   s treťou stranou, napríklad s Vašim zručnejším priateľom, ktorý Vám bude vedieť pomôcť so vzniknutou situáciou, s ktorá Vám robí vrásky na čele. V podstate za týmto účelom môžete využiť viacero aplikácií, ktoré sú schopné zdieľať náhľad obrazovky s možnosť jej ovládania. Je ich však nutné nainštalovať do počítača. Najznámejšou takouto aplikáciou je TeamViewer. Existuje však aj  viacero ďalších alternatív, ktoré sú dostupné online. Tou „naj“ je riešenie od spoločnosti Google, ktoré funguje prostredníctvom internetového prehliadača.

Google Remote Desktop: Ako zdieľať obrazovku s druhou osobou

V podstate ide v skutku o veľmi jednoduché, ale efektívne riešenie. Postačí Vám k tomu navštíviť stránku remotedesktop.google.com. Vo vrchnej časti kliknite na položku Vzdialená podpora. V rámci nej sa Vám otvorí stránka, akú môžete vidieť nižšie. Zvoľte teraz možnosť Získanie podpory a  Generovať kód.

Kód, ktorý Vám bol vygenerovaný skopírujte a pošlite Vášmu známemu, ktorý si musí otvoriť rovnakú stránku ako Vy (remotedesktop.google.com > support). On vloží kód do políčka „Poskytovanie podpory“ a dá pripojiť.

Následne Vám na počítači vyskočí notifikácia týkajúca sa požiadavky na udelenie povolenia k pripojeniu sa. Tu keď potvrdíte, druhá strana získa prístup k Vášmu počítaču – v podstate bude ovládať Váš počítač, ako by ste to robili Vy, pomocou myšky a klávesnice. Zároveň treba dodať, že všetko čo bude robiť, uvidíte aj Vy na obrazovke. Ak mu budete chcieť zrušiť prístup, tak jednoducho len vypnete prehliadač.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Ako ovládať druhý počítač na diaľku Google Ovládanie počítača Pomoc

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close