ANDROIDSpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadenia

Google: Pripravujeme inteligentné hodinky od Nexusu!

Google sa zaoberá prácou na dvoch okrúhlych hodinkách pod značkou Nexus. Google nedávno vyhlásil, že obe by mali obsahovať Android 2.0 Wear.  Hodinky majú svoje kódové označenie Angelfish a Swordfish. Očakáva sa, že budú dostupné ihneď po návale várky Nexus telefónov. Hodinky by mali okrem nových  skúseností  s Android Wear, poskytnúť aj integráciu všetkých Google asistentov.

Všetky dostupné informácie poskytol Android Police, ktorý citoval nemenované zdroje. Publikácie ktoré nedávno unikli, obsahujú podrobný opis zariadení ako aj špecifikácie ohľadom ich príchodu.

Podľa týchto správ je Angelfish väčší ako Swordfish. Disponuje extra zvončekmi a píšťalkami. V dizajne je trochu podobný Motorole 360 a LG Urbane  LT.  Skalár (Angelfish), ponúka užívateľom obrazovku s priemerom 43,5 mm, hrubý remienok a masívnu batériu. Od hodiniek sa očakáva, že budú  mať samostatné Android Wear zariadenie, bez nutnosti spárovania telefónu.

Ako bude vyzerať ich celkový dizajn?

Konštrukcia má hladký tvar krytu s viditeľnými výstupkami. Nemá ostrý kruhový ,,Puk“ tvaru Motoroli 360, ani pomerne hranaté výstupky. Taktiež nemá viac dielny dizajn ako Urbane LTE. A to dodáva hodinkám tlmený ale zato jasný, športový vzhľad. Ciferník tvorí jedna veľká kruhová koruna s dvomi menšími kruhovými tlačidlami. Nad aj pod ním.

A máme tu druhé hodinky- Swordfish.

Zdvojice hodiniek je o trochu menší, podobný hodinkám Pebble Time Round. Hoci s oveľa menším rámčekom. Swordfish ako taký, by musel byť neustále spárovaný s vašim smartphonom. A to z dôvodu, že neobsahuje žiadne LTG ani GPS zariadenie.

Blog Android Police charakterizoval Swordfish (Mečúň) takto:

Mečúň má jediné tlačidlo na pravej strane tela s jemnou konštrukciou, podobnou hodinkám Apple. Stred tlačidla tvorí vyleštený kov a rám koruny je mierne hrboľatý. Swordfish bude údajne k dispozícii v troch farebných prevedeniach. V striebornej , titánovej a vo farbe ružového zlata.

A konečne tu je reč o výmenných Mode remienkoch spoločnosti Google. Bohužiaľ, väčšina Skalár hodiniek nemusí tento režim podporovať. Kvôli jeho špeciálnym výstupkom ako aj úchytným mechanizmom.

mode-howitworks

V tomto momente zatiaľ neexistujú žiadne podrobnejšie správy o maloobchodných cenách alebo dátume ich vydania. Treba si uvedomiť, že v tomto bode ostáva celý projekt zatiaľ len v úvahe.

Zdroj: Neowin.net 

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close