Spravodajstvo

Google prináša aplikáciu, ktorá kompletne zmení zobrazovanie pohybových aktivít

Zdravie je iba jedno, no na jeho zaznamenávanie máme mnoho aplikácií. S riešením prichádza Google s aplikáciou Dáta o zdraví.

Naše smartfóny toho dnes dokážu mnoho. Okrem toho, že nám každý deň mimoriadne pomáhajú pri práci, tak nám aj zaznamenávajú našu pohybovú aktivitu, na ktorú netreba zabúdať. Pre lepšie zaznamenávanie týchto aktivít väčšina z nás používa smart hodinky alebo fitnes náramok.

Každý výrobca má ale zväčša vlastnú aplikáciu, v ktorej ukazuje postup dennej aktivity, ako aj jej históriu. To vie byť niekedy neprehľadné, na čo myslel aj Google, ktorý prináša svoju aplikáciu, ktorá by mala kompletne zmeniť zobrazovanie pohybovej aktivity.

Všetky údaje na jednom mieste

Google sa na svojom evente I/O okrem predstavenia nových smartfónov a noviniek v systéme Android zameral aj na zaznamenávanie pohybovej aktivity. Nová aplikácia z dielne Googlu sa nazýva Dáta o zdraví (Health Connect) a na stiahnutie je dostupná už aj u nás. Aplikácia je ale ešte stále vo fáze vývoja a preto môže byť niekedy nestabilná.

Jej hlavnou úlohou je ale spojenie a zobrazovanie všetkých informácií o pohybových aktivitách na jednom mieste. Zatiaľ to funguje iba medzi partnerskými aplikáciami, ako napríklad Samsung Health, ktorý bol aj hlavným spolupracovníkom Googlu pri vývoji tejto aplikácie. Dáta budú synchronizované nielen do samotnej Google aplikácie, ale aj smerom von voči ostatným podporovaným aplikáciám.

Dáta o zdraví bude tým pádom fungovať ako taká spojka, pretože niekto môže preferovať prostredie svojej overenej aplikácie. Tá ale bude vedieť získať viac informácií a poskytnúť tak lepšiu analýzu. Aplikáciu si môžete stiahnuť z Obchodu Play kliknutím na link nižšie.

Health Connect by Android
Health Connect by Android
Developer: Google LLC
Price: Free

Zatiaľ iba vývojová fáza

Po otvorení aplikácie ale zatiaľ nečakajte nič špeciálne. Čaká vás jednoduchá domovská obrazovka, odkiaľ si cez Pripojené aplikácie viete aplikáciu spárovať s inými podporovanými aplikáciami.

dáta o zdraví 1
Zdroj: vosveteit.sk

Kliknutím na možnosť Údaje a prístup sa vám otvorí ponuka, v ktorej si viete vybrať informácie, ktoré majú byť medzi podporovanými aplikáciami zdieľané. Ide o zdieľanie aktivity, telesných mier, údaje o spánku, životných funkciách, výžive, či sledovanie cyklu.

dáta o zdraví 2
Zdroj: vosveteit.sk

Mnoho aplikácií v súčasnej dobe ešte nie je dostupných na spárovanie s aplikáciou Dáta o zdraví. V budúcnosti ale určite môžeme očakávať podporu väčšiny zdravotných a pohybových aplikácií.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close