Spravodajstvo

Google pridáva do vyhľadávača možnosť sledovania zásielok. Pozrite sa, ako môžete zistiť, kde sa Váš balík aktuálne nachádza

Google informuje o novej funkcii, vďaka ktorej si budete môcť vo vyhľadávači sledovať aktuálny stav doručenia Vašej zásielky.

Google opäť o malý kúštik posúva (pozn. redakcie: v dobrom slova zmysle) našu „lenivosť“ dopredu. Na svojom blogu spoločnosť oznámila novú funkciu vyhľadávača Google, ktorá dokáže sledovať aktuálny stav doručovania zásielok z obchodov.

Sledovanie zásielok cez Google

Spoločnosť ohlásila, že v rámci vyhľadávača Google prináša možnosť sledovania zásielok z jednotlivých dopravných služieb. Fungovať má na veľmi jednoduchom princípe. Do vyhľadávania zadáte názov doručovateľskej  spoločnosti spolu s číslom balíka, napr.: “[DHL] 12345679”, a potom potvrdíte jeho vyhľadanie. Následne Vám vyhľadávač Google vyhodí aktuálny stav. Ako by to malo vyzerať v praxi, si môžete pozrieť nižšie na obrázkoch.

sledovanie zasielok na google_package-tracking
Zdroj: Google

Google ďalej hovorí, že táto služba je aktuálne vo fáze tetovania. Preto nemusí ešte fungovať na 100%. Dostupná je viac menej naprieč celým svetom, pričom aby korektne fungovala, tak sa musia do nej prihlásiť doručovacie spoločnosti. Následne pomocou API súborov bude Google schopný prepojiť výsledky vyhľadávania s aktuálnym stavom doručenia balíka (pozn. redakcie: API je zbierka funkcií a tried, ktoré určujú akým spôsobom sa majú funkcie knižníc volať zo zdrojového kódu programu).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Google sledovanie zásielky Sledovanie zásielky Zásielka

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close