fbpx
APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Google pridal do Play Store aplikáciu, ktorá umožňuje poskytovateľom pôžičiek zablokovať váš telefón

Google vytvoril aplikáciu, ktorá umožňuje poskytovateľom pôžičiek v prípade ich nesplácania zablokovať smartfón používateľa

Spoločnosť Google bezpochyby patrí do skupiny vývojárov, ktorého aplikácie patria medzi tie kvalitnejšie a v mnohých prípadoch sú aj veľmi obľúbenými. To však nebude prípad aplikácie „Device Lock Controller “, ktorá sa objavila nedávno v obchode Google Play. Na jej sprístupnenie upozorňuje portál gsmarena.com.

Aplikácia, ktorá dáva do rúk veriteľov moc nad vašim smartfónom

Aplikácie Device Lock Controller, ktorá sa objavila len pár dní dozadu v obchode Google Play, patrí skutočne do kategórie „čudnejšieho“ a bezpochyby kontroverznejšieho softwaru. Hoci aktuálne k dnešnému dňu nie je v našom regióne dostupnou, tak aj napriek tomu ju má stiahnutých približne 100 používateľov. Odhliadnuc však od počtu stiahnutí, tak zaujímavejšie sú skôr funkcie aplikácie. 

Device Lock Controller
Device Lock Controller
Developer: Google LLC
Price: To be announced

Aplikácia podľa všetkého je navrhnutá hlavne pre banky, kreditné spoločnosti, či iných veriteľov, ktorí poskytujú pôžičky svojim klientom. Dôvodom je, že podľa publikovaného popisu, aplikácia je schopnou zablokovať  smartfón dlzňíka v prípade, ak dlžník neplatí svoje dlhy veriteľovi riadne a v dohodnutom termíne.

Aplikacia Device Lock Controller
Zdroj: Vosveteit.sk (Printscreen Google Play obchod)

„Device Lock Controller umožňuje správu zariadení pre poskytovateľov úverov. Ak neuskutočňujete platby, váš poskytovateľ môže na diaľku obmedziť prístup k vášmu zariadeniu. Ak je vaše zariadenie obmedzené, základné funkcie, ako napríklad tiesňové volanie a prístup k nastaveniam, budú stále k dispozícii.“

Aplikácia bola uvoľnenou ešte koncom minulého mesiaca pričom je aktuálne dostupnou pravdepodobne len pre testerov. V každom prípade otázne je, či by si niekto na dobrovoľnej báze nahral do svojho zariadenia aplikáciu tohto typu a zároveň umožnil tretej osobe, aby mala možnosť zablokovať smartfón. Hoci z pohľadu veriteľa ide bezpochyby o ochranu svojich prostriedkov, aby dlžníci splácali svoje dlhy riadne a včas, tak bezpochyby treba dodať, že na druhej strane obmedziť používateľovi fungovanie smartfónu, ktorý môže byť pre ním kľúčovým nástrojom ako byť spojený s okolitým svetom, nemusí byť vždy správnym riešením.

Čo si o tom myslíte vy? Je takýto typ aplikácie správnym? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close