ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google pridal do Digitálnej rovnováhy dlho žiadanú funkciu, ktorá Vám pomôže sústrediť sa na prácu

Google do Digitálnej rovnováhy pridal režim sústredenia

Smartfóny sú skvelými nástrojmi na zefektívnenie našej práce a  na komunikácie s okolitým svetom. Na druhej strane však treba povedať, že všetkého veľa škodí. Platí to aj v prípade našich mobilných zariadení. Preto spoločnosť Google implementovala v minulosti do našich smartfónov funkciu Digitálna rovnováha.  Tá vo svojej podstate monitoruje využívanie smartfónu používateľom. Účelom je, aby sme mali prehľad o tom, ako využívame smartfón. Vďaka tomu vieme následne reagovať na to, ako využívame naše mobilné zariadenia.

Google pridal do Digitálnej rovnováhy novú funkciu

Posledná aktualizácia vstavanej aplikácie Digitálna rovnováha, ktorú  spoločnosť priniesla len niekoľko hodín dozadu (nájdete ju v Nastaveniach smartfónu), priniesla dlho žiadanú funkciu. Používatelia, ak chceli byť menej rušenými, tak museli doteraz využívať rôzne aplikácie tretích strán, ktoré tlmili notifikácie. Najnovšia aktualizácia však prináša túto funkciu do rozhrania Digitálnej rovnováhy. Nájdete ju v sekcii „Ako sa odpútať“ pod položkou Režim sústredenia.

DIgitalna rovnovaha_Android 10_nove funkcie
Zdroj: Vosveteit.sk

Funguje na veľmi jednoduchom princípe. Po jej otvorení si vyselektujete aplikácie, ktoré chcete, aby Vám neposielali notifikácie počas doby, kedy Vás telefón nemá rušiť. My sme si napríklad vybrali aplikácie, ktoré častokrát odosielajú notifikácie (Facebook, rôzne aplikácie ponúkajúce zľavy a podobne). Následne je potrebné nastaviť si plán. Napríklad počas pracovnej doby, alebo v neskorých večerných hodinách a podobne. Po tom stačí tento režim zapnúť.

Následne Vám nebudú chodiť notifikácie z daných aplikácií a zároveň nebudete môcť s nimi interagovať počas danej doby.

Rezim sustrenie_Google_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close