Pracovné ponuky
BezpečnosťSpravodajstvo

Google pridá do prehliadača Chrome novú možnosť správy hesiel

Google pridá do prehliadača Chrome novú možnosť synchronizácie hesiel. Používateľom umožní vybrať heslá, ktoré nebudú chcieť synchronizovať.

Spoločnosť Google v súčasnosti ponúka používateľom prehliadača Chrome synchronizáciu jednotlivých položiek,  ako sú záložky, rozšírenia, heslá a podobne, naprieč viacerými zariadeniami. Všetky takto zdieľané informácie je však možné zdielať naprieč zariadeniami len ako „balík“ (Nastavenia > Synchronizácia > Správa synchronizácie).

synchronizacia udajov Google Chrome (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Podľa najnovších správ spoločnosť Google už čoskoro zavedie nové možnosti synchronizácie hesiel. Konkrétne, používatelia budú mať na výber možnosť zvolenia hesiel, ktoré budú uložené len lokálne, a ktoré budú synchronizované naprieč všetkými zariadeniami, ku ktorým bude používateľ prihlásený prostredníctvom Google účtu v prehliadači Chrome.

Viac kontroly

Nová funkcia, na ktorú poukazuje portál chromestory.com nesie kódové označenie „Butter for Passwords“  a umožní pomocou API rozhrania ukladanie hesiel prostredníctvom prehliadača Chrome, a to buď lokálne v počítači, alebo naprieč všetkými zariadeniami, v ktorých bude používateľ prihlásený cez Google účet.

synchronizacia hesiel len lokalne
Zdroj: Vosveteit.sk, printscreen chromium-review.googlesource.com

Funkcia by mala podľa hlásenia chýb fungovať na veľmi jednoduchom princípe. Používatelia budú mať pri prvom vložení hesla  na výber dve možnosti, či heslo bude ukladať len lokálne, alebo bude synchronizované prostredníctvom Google účtu aj na ďalších zariadeniach.

Butter for passwords_hlasenie chyby
Zdroj: Vosveteit.sk, printscreen chromium-review.googlesource.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Bezpečnosť Cloud Google Správca hesiel Synchronizácia hesiel

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close