ANDROIDSpravodajstvo

Google prezrádza interné meno nového Androidu 11. Je doslova na zjedenie!

Opäť ide o chutný zákusok

Minulý rok spoločnosť Google prerušila nepísanú tradíciu spojenú s oficiálnym pomenovávaním nových verzií operačného systému Android prezývkami. Dovtedy sme sa mohli stretávať s rôznymi pomenovaniami po cukrovinkách, zákuskoch a podobne. Android 10 bol už však oficiálne len „Androidom 10“.

Interné pomenovanie Androidu zostali aj naďalej „chutnými“

Spoločnosť Google však aj naďalej interne zostala pri pomenovávaní nových verzií Androidu rôznymi prívlastkami. V spojitosti s Androidom 10, Dave Burke (viceprezident spoločnosti pre vývoj) ešte v priebehu minulého roka odkryl, že nová verzia operačného systému  dostala pomenovanie „Quince Tart“. Rovnako ako v prípade svojich predchodcov, ide dezert, ktorý už však nie je tak známym ako predošlé dobroty, hoci vyzera veľmi chutne.  Čo poviete, dali by ste si? My teda áno!

Quince Tart
Zdroj: flickr.com (stu_spivack), zákusok Quince Tart (zákusok má viacero prevedeni)

Vráťme sa však späť k téme, ktorou je Android 11. Dave Burke najnovšie odkryl interné meno aj novej verzie operačného systému. Je ním „Red Velvet Cake“. Rovnako, ako v prípade svojich predchodcov, ide o sladkú pochúťku.

Red Velvet Cake
Zdroj: flickr.com (Galexi Cupcakes)

Burke však ďalej dodal, že v žiadnom verejnom dokumente, či v prezentácii, nemáme očakávať tento interný názov. Taktiež dodal, že Red Velvet Cake dostal interne skratku „RVC“ .

Čo si myslíte o prezývke „Red Velvet Cake“, páči sa Vám?  Mimochodom, toto sú prezývky predošlých Androidov Cupcakes, Donuts, Eclairs, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice cream Sandwiches, Jelly beans, KitKats, Lollipops, Marshmallows, Oreo, a Pie.

Via xda-developers.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close