ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google predstavil novú sadu emoji. Vyskúšať si ju môžete už dnes!

Google predstavil nové emoji. Môžete si ich vyskúšať pomocou BETA verzie aplikácie Gboard. Okrem iného ponúka aj možnosť ich kombinovania.

Približne 2 týždne dozadu sme Vás informovali o novo predstavených emoji zo strany Emojipedie, ktoré budú v priebehu druhej polovice roka implementované naprieč viacerými platformami. Medzičasom však spoločnosť Google predstavila sadu ďalších emoji, ktoré sú už dnes dostupné prostredníctvom BETA verzie aplikácie Gboard (pozn. redakcie: Gboard je aplikácia klávesnice na Android smartfónoch od spoločnosti Google).

Spoločnosť na svojich stránkach opisuje nové emoji pomocou takzvanej „Emoji Kitchen“, teda „Kuchyne s Emoji“. Vo svojej podstate ide o  kombináciu viacerých emoji. Po novom, keď napríklad vyberiete kovboja s klobúkom, tak sa vám na výber zobrazia ďalšie možné alternatívy kombinujúce iných emoji. Ako by to malo vyzerať, sa môžete pozrieť nižšie.

Emoji_Google klavesnica_1
Zdroj: Google blog

„Emoji sú tu už dosť dlho na to, aby sa s nimi ľudia hrali, ako my, so slovami – rozdrvili ich, premieňali podstatné mená na slovesá, rozdeľovali ich a vytvorili úplne nové koncepty. Jazyk je nekonečne kreatívny, rovnako ako umenie a hudba, a s programom Emoji Kitchen sa klávesnica vášho telefónu stáva ešte bohatším plátnom na vyjadrenie.“ píše na svojich stránkach spoločnosť Google.

Okrem toho spoločnosť hovorí aj nových možnostiach miešania emoji, vďaka ktorému používatelia môžu vytvoriť nové unikátne emoji vyjadrujúce pocity. Ako by to malo vyzerať, sa môžete pozrieť nižšie.

V prípade ak by ste chceli nové emoji vyskúšať hneď teraz,   môžete tak spraviť prostredníctvom beta verzie aplikácie Gboard. Predtým, ako si ju však stiahnete, je potrebné stať sa jej BETA testerom. Urobíte tak pomocou tohto odkazu.

Gboard – die Google-Tastatur
Gboard – die Google-Tastatur

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
beta emoji Gboard Google

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close