AplikácieSpravodajstvo

Google predstavil aplikáciu, ktorá vďaka AI opíše slepým ľuďom čo „vidí“ kamera telefónu

Telesné postihnutie neprajeme nikomu. Je to výrazný hendikep, s ktorým sa musí pasovať nemalá časť populácie. O to viac nás teší, že technológie, ktoré vyvíjajú viaceré spoločnosti môžu takto hendikepovaným ľuďom pomôcť. Najnovšie, technologický gigant Google predstavil aplikáciu, ktorú ocenia ľudia trpiaci slepotou, resp. zhoršeným zrakom.

Lookout. Aplikácia, ktorá môže zlepšiť kvalitu života

V súčasnosti sa odhaduje, že viac ako 250 miliónov ľudí na svete je slepých alebo má výrazne poškodený zrak. Najnovšie spoločnosť Google predstavila aplikáciu Lookout, ktorá aktuálne dostupné len pre zariadenia Pixel v USA, ktorá dokáže takto postihnutým ľuďom pomôcť. Používatelia prostredníctvom tejto aplikácie za pomoci kamery tak získajú väčší prehľad toho čo sa nachádza okolo nich.

Zdroj: Google

Na stránkach Google sa píše, že aplikácia by mala pomôcť ľuďom s bežnými aktivitami, s ktorými sa stretávajú na dennej báze. Napríklad keď sa ocitnú v novom prostredí, pri čítaní dokumentov, varení, nakupovaní, upratovaní a podobne. Druhým dychom však dodáva, že aktuálne aplikácia nefunguje na 100%, ale poskytne odhad toho čo sa okolo nich nachádza.

Pevne veríme, že spoločnosť Google aplikáciu čoskoro sprístupni aj pre iné regióny vrátane širšej podpory zariadení.

Lookout
Lookout
Developer: Google LLC
Price: To be announced

Zdroj: vlastný, TS, úvodný obrázok: Pixabay.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close