APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google pre Chrome pripravuje zaujímavú funkciu. Prehliadač ponúkne nové možnosti interakcií. Oceníte ich?

Google ponúkne nové možnosti interakcií v súvislosti so zdieľaním obsahu.

Google aktívne pracuje na prehliadači Chrome, ktorý postupne vylepšuje a dolaďuje. Nedávno sme napríklad písali o funkcii sledovania cien produktov v e-shopoch, či o nových možnostiach ovládania prehrávaných multimediálnych súborov. Rovnako sme písali aj o rôznych vylepšeniach „na pozadí“, ktoré zlepšili nielen výkon prehliadača, ale aj jeho bezpečnosť.

Najnovšie portál androidpolice upozorňuje na ďalšiu zaujímavú funkciu, na ktorej vývojári prehliadača aktívne pracujú. Ide konkrétne o nové možnosti interakcií. 

Google ponúkne novú ponuku ovládania zdieľania

Portál upozorňuje na to, že spoločnosť Google aktívne pracuje na novom menu, ktoré ponúka nové možnosti zdieľania obsahu. Ako môžete vidieť nižšie v náhľade, tak v adresnom riadku pribudla ikony “+”, ktorá ponúka možnosti kopírovania odkazu, vytvorenia QR kódu, odoslania stránky na ďalšie zariadenia, uloženie stránky, či funkciu Miracast.

Chrome_nove moznosti zdielania obsahu
Zdroj: Vosveteit

Funkcia je aktuálne však dostupnou len prostredníctvom najnovšej verzie prehliadača Chrome Canary. Funkciu ako takú je však potrebné zapnúť prostredníctvom experimentálnych funkcií. Nájdete ju pod položkou „Desktop Sharing Hub in Omnibox“. Potom, ako ju zapnete, tak vám pribudne ikona “+”, ako môžete vidieť vyššie v náhľade. Po kliknutí na ikonu, uvidíte novú ponuku menu.

Chrome Canary_nove moznosti zdielania obsahu
Zdroj: Vosveteit

Funkciu ako takú je možné aktivovať od verzie prehliadača Canary 92.0.4505.0 (Oficiální sestavení). Pevne veríme, že vás zaujala. Rovnako musíme povedať, že na to aby bola aktívnou, tak potrebujete mať povolenú synchronizáciu údajov naprieč počítačovou verziou prehliadača a mobilnou verziou.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close