ANDROIDSpravodajstvo

Google pracuje na hlbšom prepojení Androidu a prehliadača Chrome

Jedna z vecí, ktoré mnohí používatelia milujú na operačnom systéme iOS/Mac OS od spoločnosti Apple je, že jednotlivé zariadenia dokážu medzi sebou spolupracovať, z čoho ťažia na konci dňa používatelia. Čoskoro, by táto spolupráca medzi jednotlivými zariadeniami mohla byť hlbšia aj na smartfónoch s operačným systémom Android a internetových prehliadačom Google Chrome.

Portál Chromestory.com poukázal na časť kódu „One Chrome“, ktorý má zjavne priniesť hlbšie prepojenie medzi smartfónom a desktopovou verziou prehliadača Chrome ako je tomu doposiaľ. Medzi funkciami, ktoré by sa mohli podľa reportu už čoskoro objaviť v našich telefónoch by nemali chýbať funkcie ako napríklad zdieľanie textu z Androidu do prehliadača pomocou „clipboard“, možnosť telefonovania z desktopu, zdieľanie Wi-Fi hesiel medzi zariadeniami, a podobne.

via chromestory.com

Zaujímavé na tom je, že na podobnom projekte pracuje aj spoločnosť Microsoft, avšak zatiaľ čo Google chýba životaschopná platforma osobných počítačov, tak Microsoft zas opustil vlastnú mobilnú platformu. Dnes pracuje na hlbšom prepojení Android smartfónov s počítačom prostredníctvom svojho launchera Microsoft Launcher.

Uvítali by ste hlbšie prepojenie Vášho smartfónu s počítačom? Aké funkcie by ste uvideli v nasledujúcich aktualizáciách? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Zdroj: via Chromestory.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close