Google pracuje na ohybnom telefóne, v ktorom je možné listovať

Spoločnosť Google pracuje na ohybnom telefóne, ktorý vyčnieva z radu existujúcich zariadení. Je v ňom možné listovať ako v knižke

patent skladatelny smartfon google v ktorom je mozne listovat_2
via letsgodigital.org

Spoločnosť Google pracuje na ohybnom telefóne, ktorý vyčnieva z radu existujúcich zariadení. Je v ňom možné listovať ako v knižke.

Tento rok ako aj ten nasledujúci budú bezpochyby rokmi ohybných zariadení. Už čoskoro by sa mal v predaji ocitnúť skladateľný smartfón Huawei Mate X a tiež sa v zákulisí šepká o Samsungu Galaxy Fold, ktorého ostrý predaj bol niekoľkokrát presunutý na neskôr. V prípade zariadenia Galaxy Fold stále však ešte čakáme na oficiálne stanovisko spoločnosti týkajúce sa spustenia predaja. Na skladateľných zariadeniach pritom pracujú aj ďalší výrobcovia smartfónov, najviac sa aktuálne spomína spoločnosť Xiaomi, ktorá nedávno vyhlásila, že ich cieľom je priniesť skladateľný smartfón s cenovkou pod 1000€ (pozn. redakcie: Smartfóny Mate X a Galaxy Fold stoje cez 2000€).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie diskusiu týkajúcu sa ohľadne skladateľných smartfónoch rozvíril technologický gigant, spoločnosť Google.  Portál letsgodigital.org upozornil na patent spoločnosti, ktorý mnohým vyrazí dych.

Skladací telefón Google

Zvláštnosťou tohto dizajnu je, že skladací telefón má niekoľko flexibilných displejov, ktoré sú implementované takým spôsobom, že fungujú ako stránky v knihe. Zobrazované stránky OLED sú držané pohromade bližšie nešpecifikovaným mechanizmom. Podľa patentu zadná časť sa tiež používa na spracovanie jeho súčastí, ako sú batéria, pamäť, procesor, fotoaparát atď..

patent skladatelny smartfon google v ktorom je mozne listovat
via letsgodigital.org

Viete si predstaviť využitie takéhoto typu zariadenia?  Hoci je to veľmi unikátny dizajn, ktorý ponúka úplne nové možnosti využitia v porovnaní s existujúcimi skladacími telefónmi, my si aktuálne nevieme predstaviť jeho využitie. Spoločnosť Google si ho dala patentovať koncom minulého roka. Publikovaný bol v priebehu včerajšieho dňa.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre