APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google pracuje na funkcii, pomocou ktorej si budete môcť v prehliadači Chrome odložiť nedočítané články na neskôr

Google ponúkne možnosť odloženia prečítania článku na neskôr. Odhaľuje to vývojárska verzia prehliadača Chrome

Vývojárska verzia prehliadača Chrome obsahuje vcelku zaujímavú funkciu, prostredníctvom ktorej si môžete jednoduchšie ukladať články, či stránky za účelom, aby ste si ich neskôr prečítali.

Zatiaľ čo v súčasnosti si musíte článok, ktorý vás zaujal, uložiť  do záložiek, kde medzi „kopiacimi sa“ stránkami dochádza k chaosu, prípadne si ju môžete poslať na e-mail, kde sa môže plynúcim časom „stratiť“, tak Google pracuje na novom režime „Read Later“, teda prečítaj neskôr.

Funkcia Prečítaj neskôr

Funkcia Prečítaj neskôr je aktuálne dostupnou vo verzii prehliadača Chrome Canary Verzie 88.0.4305.0 a jej aktivovanie je veľmi jednoduché. Postačí vám k tomu otvoriť si v adresnom riadku adresu „chrome://flags/#read-later“ a zvoliť možnosť „Enabled“. Následne reštartujte prehliadač.

Google Chrome_rezim citania
Zdroj: Vosveteit.sk

Samotné ovládanie funkcie je veľmi jednoduché. Potom ako si otvoríte článok, ktorý by ste si chceli prečítať neskôr, tak je potrebné kliknúť pravou myšou na kartu, kde uvidíte možnosť „Prečítaj kartu neskôr“.

Google Chrome_precitat kartu neskor
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne po uložení článku uvidíte v pravom hornom rohu na karte s odkazmi položku Zoznam čítania, ktorú keď otvoríte, tak uvidíte zoznam uložených článkov, tak môžete vidieť nižšie na obrázku.

Google Chrome_zoznam odlozenych clankov
Zdroj: Vosveteit.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close