Pracovné ponuky
ANDROIDSpravodajstvoZariadenia

Google potvrdzuje, že pracuje na skladateľnom smartfóne

Konferencia Google I/O 2019 developers je v plnom prúde a spolu s ňou sa dozvedáme o viacerých noviniek z kuchyne spoločnosti, vrátane plánov spoločnosti. Napríklad, počas včerajšieho dňa spoločnosť Google oznámila rozšírenie podpory programu Android Q Beta na 21 zariadení. Dozvedeli sme sa zároveň o viacerých nových funkciách v novej verzii Androidu, a takto by sme mohli pokračovať.

Google pracuje na skladateľnom smartfóne

Počas konferencie spoločnosť potvrdila, to čo mnohí z nás už tušili. Google pracuje na skladateľnom smartfóne. Informáciu priniesol Mario Quieroz z mobilnej divízie Pixel. Zároveň dodal, že spoločnosť už dlhšiu dobu pracuje na viacerých prototypoch. Upozorňuje na to portál Cnet.com.

„Definitívne navrhujeme tento typ technológie. Robíme tak už dlhšiu dobu…, ďalej dodal: Nemyslím si však ešte, že je už pripravená na využitie,“

Pre fanúšikov spoločnosti informácie o tom, že Google pracuje na skladateľnom smartfóne nie sú ničím prekvapivým. Dalo sa to očakávať, a to už len z dôvodu, že Google dlhodobo pracuje na prispôsobení Androidu pre skladateľné zariadenia.

Podarí sa Google uspieť v boji so Samsungom a Huaweiom?

Ťažko dnes povedať či sa spoločnosti Google podarí uspieť v boji so spoločnosťami Samsung a Huawei, ktoré oficiálne predstavili svoje prvé skladateľné smartfóny pred niekoľkými mesiacmi. Obe spoločnosti majú totiž výrazný náskok. Dôležité bude či Google „stihne“ odchádzajúci vlak a kedy predstaví svoj skladateľný smartfón. Zároveň dôležitú úlohu bude zohrávať aj dostupnosť zariadenia na viacerých trhoch. Totiž, mimo Ameriky Google určite v oblasti hardwaru nepatrí medzi tých najsilnejších hráčov. Na druhej strane treba povedať, že Google disponuje dostatočnými kapacitami ako ľudskými tak aj finančnými, aby sa im to podarilo.

Zdroj: via cnet.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close