Spravodajstvo

Google posúva AR technológiu pre Android na novú úroveň. Je to doslova bomba!

Google uvoľnil ARCore 1.18, v rámci ktorého nájdeme nové rozhranie API hĺbky pre rozšírenú realitu

ARCore technológia od spoločnosti Google sa dostáva na novú úroveň. Spoločnosť nedávno publikovala blog, v rámci ktorého odokryla nové  API pre AR technológiu, ktoré ju posúvajú míľovými krokmi dopredu.

Nové API hĺbky pre AR je realitou

„Dnes robíme významný krok vpred a oznamujeme, že rozhranie API hĺbky je k dispozícii v ARCore 1.18 pre Android a Unity vrátane AR Foundation na stovkách miliónov kompatibilných zariadení s Androidom.“ píše Google v publikovanej správe.

Nové API umožňuje vývojárom oveľa širšie možnosti, ako môžu kombinovať digitálny svet s tým skutočným. Najnovšie rozhranie API hĺbky je schopné pomocou algoritmov spoločnosti prepočítať hĺbku priestorov vrátane predmetov v nich uložených, pričom umožňuje napríklad vloženie digitálne vykresleného predmetu, či ľudí a podobne, do priestoru za existujúce predmety.

„Koncom minulého roka sme ukázali ukážku rozhrania ARCore Depth API, ktoré pomocou našich algoritmov hĺbky vygeneruje mapu hĺbky pomocou jedinej kamery RGB. Odvtedy spolupracujeme s vybranými spolupracovníkmi, aby sme zistili, ako sa dá hĺbka využiť v celom rade prípadov použitia na zlepšenie zážitku z AR.“

V praxi to znamená, že vývojári môžu pracovať na pokročilých funkciách, akými je napríklad vkladanie predmetov za iné reálne predmety, na nových možnostiach interakcií s vložených predmetmi s reálnym svetom a podobne. Nižšie vo videu sa môžete pozrieť, ako táto  funkcia pracuje v praxi vo vybraných aplikáciách, do ktorých ju vývojári už stihli zakomponovať.

Tieto nové API môžete na vlastnej koži vyskúšať napríklad v hre Five Nights at Freddy’s AR: Special Delivery, či v hre Lines of Play. Hry nájdete na odkazoch nižšie.

Lines of Play
Lines of Play
Developer: Google Creative Lab
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close