ANDROIDSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Google pochoval svoje plány pre vytvorenie operačného systému Andromeda

Už od minulého roka spoločnosť Google pracovala na vytvorení nového hybridného operačného systému. Išlo o spojenie dvoch existujúcich operačných systémov. Presnejšie povrávalo sa o spojení Chrome OS a operačného systému Android. Výsledkom skĺbenia týchto dvoch operačných systémov mal byť hybridný operačný systém s názvom Andromeda.

Prvý očakávaný termín odhalenia tohto operačného systému bol už v októbri minulého roku. Samozrejme, žiadny hybridný operačný systém od spoločnosti Google nebol predstavený a tak sa očakávalo jeho predstavenie tento rok. Microsoft a Apple, dvaja najväčší súperi spoločnosti Google stále zvyšujú svoje ponuky telefónov, počítačov a najmä operačných systémov, Google sa do predstavenia Andromedy moc neženie.

Podľa slov Stephena Halla, už dva zdroje potvrdili fakt že spoločnosť Google svoje plány s Andromedou zatiaľ necháva na poličkách. Podľa jeho slov Google pozastavil vývoj operačného systému Andromeda. To znamená, že aj očakávaný hardware od Googlu napríklad ako zariadenie Pixel 3, nebude používať operačný systém Andromeda. Pravdepodobne bude zariadenie Pixel 3 upravené tak aby na ňom bolo možné používať aj iné operačné systémy, keďže pôvodným operačným systémom mala byť Andromeda.

Zatiaľ nedokážeme povedať či sa spoločnosť Google vzdala svojich plánov pre vývoj operačného systému Andromeda. Google sa zrejme svojej vízie hybridného operačného systému na teraz vzdal, ale určite od tohto svetového giganta v budúcnosti uvidíme nástupcu spomínaného operačného systému Andromeda.

Spoločnosť Google nám minulý rok predstavila ďalší operačný systém s názvom Fuchsia. Nemá sa jednať o nejakú náhradu Andromedy, keďže Fuchsia nieje výsledkom spojenia Chrome OS a Androidu ale ide o úplne rozdielny systém. S najväčšou pravdepodobnosťou Google vsadil na jeden operačný systém, ktorý má byť dostupný na všetkých platformách. Andromeda by bola len ďalším konkurentom pre Fuchsiu.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (xda-developers.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android Andromeda Chrome OS Fuchsia Google
Close
Close