ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Play dostáva možnosť filtrovania medzi výsledkami vyhľadávaní aplikácií. Funkcia je dostupná aj pre Slovákov!

Google pridáva do obchodu vcelku žiadanú funkciu, ktorá tu mala byť už dávno

V súčasnosti v obchode Google Play nájdeme takmer 3 milióny aplikácií a hier. Spolu s množstvom aplikácií však prichádza aj viacero nevýhod. Jednou z nich je paradoxne tak veľký počet aplikácií. Dôvodom je, že hoci nájdete aplikáciu takmer na všetko, tak medzi nimi nájdete aj desiatky až stovky menej kvalitných aplikácií, ktoré nestoja za veľa.

Dlho bola daná situácia voči obchodu Google Play vyčítanou zo strany používateľov a to hlavne pri vyhľadávaní  špecifických a relatívne neznámych aplikácií. Jediným indikátorom pri vyhľadávaní aplikácií a hier boli doposiaľ hviezdičky a recenzie. Pričom sa vo výsledkoch vyhľadávania zobrazovali aplikácie a hry zmiešané. Inými slovami, používateľ vo výpise vyhľadávania videl ako slabšie hodnotené aplikácie, tak aj lepšie hodnotené aplikácie.

Google Play konečne dostáva možnosti filtrovania

Google na situáciu zareagoval (síce s oneskorením, ale predsa) aktualizáciou obchodu, kde pridal nové možnosti filtrovania. Ako môžete vidieť nižšie, tak v prípade vyhľadania aplikácií, pribudla možnosť ich filtrovania podľa hodnotenia. Konkrétne používateľ môže zobraziť aplikácie hodnotené so 4 hviezdičkami a viac z 5, prípadne s hodnotením 4,5+. Okrem iného pribudli aj ďalšie možnosti filtrovania, napríklad podľa redakčného výberu, či prémiové aplikácie a podobne.

Druhým dychom treba dodať, že táto funkcia aktuálne nie je dostupnou pri vyhľadávaní vybraných známych aplikácií, ako je napríklad aplikácia Facebook, Instagram a podobne, kedy používateľov je najprv ponúknutá oficiálna aplikácia platformy, a až potom alternatívne, medzi ktorými nie je možné filtrovať.

Google Play_moznosti filtrovania_zname aplikacie
Zdroj: Vosveteit.sk

V každom prípade, ide o vcelku vítanú funkciu, ktorá má potenciál bezpochyby skrátiť dobu vyhľadávania kvalitných aplikácií.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close