Aplikácie

Google oslavuje 10. narodeniny prehliadača Chrome. Pre používateľov si pripravil malé prekvapenie

Pred desiatimi rokmi nám spoločnosť Google predstavila svoj prelomový internetový prehliadač Chrome, ktorý po svojom predstavení zaujal najmä svojou ohromnou rýchlosťou. Spoločnosť Google si na oslavu tohto okrúhleho výročia pripravila pre používateľov prehliadača Chrome malé prekvapenie, na ktoré nás nalákala svojim Tweetom z 1. septembra. Odhalenie prekvapenia by sa malo uskutočniť dnes, 4. septembra.

Stále na špičke trhu

Nie je žiadnou novinkou, že prehliadač Google Chrome patrí medzi svetovú špičku a svoje prvenstvo na trhu si úspešne drží už niekoľko rokov. Podľa najnovších štatistík si momentálne udržuje zhruba 60 percentný podieľ na trhu. Jeho najväčším konkurentom je zrejme prehliadač Firefox od Mozilly, ktorý v poslednom období taktiež získal nemalé percento nových používateľov. Tak či tak, Google Chrome je momentálne “nedotknuteľný” aj napriek tomu, že Chrome nepatrí ku práve najlepšie vyváženým prehliadačom čo sa výkonnostnej stránky týka. Chrome je známym žrútom RAMky, no tento fakt sa s ním ťahá už niekoľko rokov a takmer žiadnych zákazníkov to neodradilo.

Čo si pre nás Google prichystal?

V čase písania článku ešte spoločnosť Google svoje prekvapenie nepredstavila, no internet bol v posledných dňoch naozaj plodný a hneď prišiel s niekoľkými možnými alternatívami. Jednou z nich by mohlo byť oficiálne predstavenie novej verzie Chrome 69, ktorá príde so zmenou dizajnu (ktorá sa dá zapnúť už teraz) a s lepšou optimalizáciou. Ďalšou potencionálnou alternatívou je vloženie oslavného easter eggu, ktoré by používateľom na nejakú dobu spríjemňovalo používanie prehliadača.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close