SpravodajstvoWindows

Google opäť raz predlžuje podporu pre Chrome na Windows 7 počítačoch

Google predlžuje podporu pre internetový prehliadač Chrome na Windows 7 zariadeniach. Dôvodom sú najmä podnikoví zákazníci.

Operačný systém Windows 7 je považovaný za jednu z najvydarenejších verzií Windowsu. To je pravdepodobne aj jeden z dôvodov, prečo sa táto verzia OS stále teší relatívne vysokej podpore a to aj napriek tomu, že od 15. januára 2020, nie je táto verzia operačného systému zo strany Microsoftu podporovanou. Podľa dát spoločnosti gs.statcounter.com, ku dnešnému dňu nájdeme Windows 7 ešte vo viac ako 13% zariadeniach s operačným systémom Windows.

Google predlžuje podporu pre Chrome na Windows 7 počítačoch

Ukončenie podpory Windows 7 zo strany Microsoftu bol pre mnohých vývojárov impulz, aby svoju pozornosť presunuli na vývoj aplikácií pre Windows 10, a dnes už pre Windows 11. Samozrejme, vzhľadom na veľký trhový podiel Windows 7, mnoho vývojárov aj naďalej optimalizovalo a udržiavalo pri živote ich aplikácie aj pre túto staršiu verziu OS. Postupne však záujem vývojárov o túto verziu OS klesá. 

Jednou zo spoločností, ktorá držala a aj naďalej drží svoje aplikácie pri živote, je Google. Ten však v minulosti už niekoľkokrát oznámil koniec podpory vývoja prehliadača Chrome pre Windows 7. Pôvodne mala podpora skončiť už 15. júla 2021. Neskôr Google oznámil, že predĺži podporu do 15. januára 2021. Najnovšie spoločnosť ohlasuje, že podporu predlžuje d 15. januára 2023.

Google ako hlavný dôvod, prečo predlžuje podporu prehliadača Chrome uvádza, že ich cieľom je najmä chrániť podnikových zákazníkov. Tak či onak znamená to, že ťažiť z toho budú i nepodnikoví zákazníci, teda bežní spotrebitelia.

„S cieľom chrániť podniky, ktoré pokračujú v prechode z Windows 7, Chrome predlžuje podporu pre Windows 7 do 15. januára 2023 o dôležité aktualizácie zabezpečenia a stability.“ píše spoločnosť na stránke podpory.

Bežíte ešte na Windows 7? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close