SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Google odpočúva aj vás. Tu si môžete pozrieť všetko čo o vás vie

Nedávno sme vám priniesli článok, kde hovorili o tom ako spoločnosť Samsung odpočúva cez svoje Smart TV samotných používateľov, avšak nerobí to sama.

Totiž informácie o nás zbiera každý jeden väčší technologický gigant a výnimkou nie je ani spoločnosť Google, ktorý si nahráva všetky hlasové vaše vyhľadávania. Vypočuť si ich môžete aj vy sami. Jediné čo musíte preto spraviť je prihlásiť sa do svojho účtu a navštíviť tento odkaz.

Zdroj: vlastný

Ak ste vyššie nenašli žiadne odkazy tak sa ešte neradujte, to nie je jediné mieste kde o vás Google skladuje dáta. Na tomto druhom odkaze totiž nájdete zaznamená všetky vyhľadávania, ktoré ste spravili cez internetový prehliadač Google Chrome.

Zdroj: vlastný

Prečo nás sledujú? Najväčšie príjmy spoločnosti Google sú z reklamy a vďaka zozbieraným dátam je možné jednoduchšie ju zacieliť a tak zvyšovať šancu, že vás reklama osloví.

Našli ste aj vy svoju históriu vyhľadávania?

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky